Emlakta devler ligindeyiz

Türkiye, konut fiyatlarındaki artışla devler ligine girdi. Artık dünya 3'üncüsüyüz

Giriş Tarihi: 19.6.2013
Türkiye,dünyada emlak fiyatlarının en hızlı artış gösterdiği ülkelerden biri haline gelirken ekonomik krizin odağındaki ülkelerde ise fiyatlar ciddi düşüş gösterdi. Global Emlak Rehberi (Global Property Guide) istatistiklerine göre, 2012'de en yüksek artış yüzde 20.37 ile Hong Kong'da yaşanırken, onu, yüzde 19.91 ile Dubai Emirliği izledi. Türkiye ise yüzde 10.55'lik artışla 3'üncü sıraya yerleşti. Küresel krizle mücadele eden ülkelerde gayrimenkul fiyatlarında keskin düşüşler yaşanırken, geçen yıl fiyatlarda en fazla gerilemenin görüldüğü bölge Avrupa oldu.

DÜŞÜŞ REKORU KOMŞU'DA
Ekonomik krizin odağındaki ülkelerden Yunanistan'da gayrimenkul fiyatları, yüzde 15 düşüş gösterdi. Yüksek işsizlik ve kamu borcu ile mücadele eden İspanya, emlak fiyatlarının yüzde 13'le en çok düştüğü 2'nci ülke oldu. Fiyatlarda en hızlı düşüşün yaşandığı 3'üncü ülke yüzde 9.52'le Hollanda olurken, buraya yüzde 8.80'le Hırvatistan izledi.

EN BÜYÜK ARTIŞ Antalya'DA
Dünya emlak piyasasında son dönemde kendisinden en çok söz ettiren ülke Türkiye oldu. Yurt içindeki konut fiyatlarına bakıldığında, en fazla artışın yaşandığı il yüzde 22.62'le Antalya oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emlakta devler ligindeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN