Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakırköy'e dev karma proje

Emlak Konut GYO'nun Bakırköy'deki ihalesini Egeyapı kazandı. Arsada rezidans, AVM ve otelin yanı sıra eğitim ve sağlık yatırımları da yapılacak

Giriş Tarihi: 8.7.2013
Emlak Konut GYO'nun Bakırköy Osmaniye'de 85 bin metrekarelik arsa ihalesinin kazananı Egeyapı, Akzirve, Öz-kar İnşaat ortaklığı oldu. Emlak Konut'a yüzde 45.9 oranında 553 milyon 95 bin lira önerildi. Egeyapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, arsanın çok değerli olması nedeniyle istekli davrandıklannı belirterek, "Bugünden itibaren çalışmalara başlayacağız. Çok iddialı bir proje yapmayı planlıyoruz" diye konuştu. Projede, 85 bin 280 metrekarelik arsa için 111 bin 241 metrekarelik inşaat alanı belirlendi. Konut+hizmet alanı 45 bin 676 metrekare, emsale inşaat alanı ise 97 bin 16 metrekare olarak ayrıldı.

Emsal 1.80

Konut+hizmet alanında konut, rezidans, AVM, konaklama tesisleri, kongre merkezi, sinema, tiyatro ve spor alanı planlanıyor. Ticari alanda ise yönetim binaları, finans kurumları, eğitim alanları ve sağlık tesisleri yer alacak. Öte yandan emsal 1.80 olarak belirlenirken yükseklik sınırı ise 45 metre olarak açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakırköy'e dev karma proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN