Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dönüşüme 450 milyonluk kaynak

Giriş Tarihi: 7.8.2013
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 2B arazilerinin satışından bekledikleri gelirin gelmemesi üzerine alternatif kaynak arayışlarına yöneldiklerini söyledi. Bakan Bayraktar, bu satıştan 50 milyon liralık cüzi bir kaynağın aktarıldığını belirterek, "Kendi kaynağımızı üretmek için çeşitli yollar oluşturuyoruz. İller Bankası ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü'nde iki ayrı kaynak oluşturduk. Şimdi Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü'nde üçüncü bir kaynak oluşturmaya başladık. Hazine'den de kaynak aktarmak suretiyle yolumuza devam edeceğiz" dedi. Bakan Bayraktar, dönüşüm projeleri için döner sermaye ve diğer gelirlerden 450 milyon liralık bir kaynak oluşturduklarını belirtti.

YILDÖNÜMÜNDE DÖNÜŞÜM
Bakan Bayraktar, hükümetin 2003 yılından bu yana TOKİ eliyle 25 ilde kentsel dönüşüm projelerini sürdürdüğünü hatırlattı. Bayraktar, "Marmara depreminin 14'üncü yılı olan 17 Ağustos'ta Bursa Yıldırım'dan 45 vilayetle bağlantı yapmak suretiyle üçüncü adımı atacağız" dedi. Bayraktar, Bursa'da kapsamlı bir kentsel dönüşüm projesi başlayacağını kaydetti.

RUHSATLAR BAYRAMDAN SONRA
Fikirtepe'de bayramdan sonra ruhsatların verileceğini belirten Bayraktar, "Bölgedeki süreci hızlandırmak ve onlara kira yardımı yapabilmek için imar planlarını yeniden yapalım istedik. Burada yapmak istediğimiz ruhsat sürecini hızlandırmak" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dönüşüme 450 milyonluk kaynak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN