Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TOKİ'den Türk sporuna 20 stadyum

Giriş Tarihi: 12.8.2013
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), sporda dev yatırımlar için kolları sıvadı. TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle spor tarihinin en kapsamlı yatırımlarını gerçekleştirdiklerini belirtti. Karabel, bu kapsamda İdare'nin 19 stat ile 10 bin kişilik bir kapalı spor salonu yapacağını söyledi. TOKİ'nin 2016 UEFA kriterlerine uygun 52 bin seyirci kapasiteli İstanbul Türk Telekom Arena Stadı'nı tamamlayarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'na teslim ettiğine dikkat çeken Karabel, 25 bin seyirci kapasiteli Mersin Stadı'nın da tamamlanarak Türk sporunun hizmetine sunulduğunu ifade etti.

7 STADYUM İHALE EDİLECEK
Gençlik ve Spor Bakanlığı'yla yrütülen ortak çalışmalar sonrasında 11 stadyum inşaatı için ihale sürecinin tamamlandığını anlatan Karabel, "Bu statların inşaatlarına başlandı. İhale ve hazırlık aşamasında ise 7 stadyum daha bulunuyor" diye konuştu. Karabel'in verdiği bilgiye göre stat inşaatına başlanan illerde sporun yanı sıra ekonomik hayat da canlanacak. Karabel Afyonkarahisar, Malatya, Trabzon, Sivas, Eskişehir, Samsun, Antalya, Gaziantep, Adana, Sakarya ve Kocaeli illerine yapılacak statlar için çalışmaların hızla sürdüğünü ifade etti.

SIRADA HATAY VAR

Hatay'da yapılması planlanan statların ihale aşamasında olduğunu anlatan Karabel Ankara, Diyarbakır, Batman, İzmir (2) ve Edirne'de hazırlıkların sürdüğünü belirtti. Karabel, buralarda da kısa sürede temel atılacağını vurguladı.

955 SPOR SALONU İNŞA ETTİ
Karabel, İdarenin stat projelerinin dışında 955 adet spor salonu uygulaması bulunduğuna da dikkat çekti. Karabel "434'ünü Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız protokoller çerçevesinde, 521'ini de TOKİ olarak yaptığımız konut uygulamaları kapsamında gerçekleştirdik" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ'den Türk sporuna 20 stadyum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN