Esenler'i özel sektör dönüştürecek

Kentsel dönüşüm startının verildiği Esenler'e özel sektör desteği geliyor. Bölgede 5 ayrı projeyle 859 daire yeniden yapılacak

Giriş Tarihi: 25.9.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Esenler Havaalanı Mahallesi'nden başlattığı kentsel dönüşüm çalışmalarına özel sektör de dahil oldu. Esenler Belediyesi'nin "Çocuklarınıza tabut değil, güvenli konut bırakın" sloganı ile yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında ilk etapta özel teşebbüs eliyle 5 ayrı projeyle 859 daire yapılacak.

TEMELİ BAKAN ATACAK

Bu hafta cumu günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun katılımıyla tören gerçekleştirilecek. Belediye Başkanı Göksu, Esenler'de yürüttükleri kentsel dönüşüm projeleri ile bir taraftan mülkiyet sorunlarını çözdüklerini, diğer taraftan da donatı standartları ve yapı kalitesi yüksek yaşanabilir kentsel mekânlar oluşturduklarını belirtti. Göksu, "Bölgemizde 1 kilometrekareye 68 bin kişi düşüyor. İstanbul'daki ortalamanın 5 katı nüfusa sahibiz. Şu anda kentsel dönüşüm, özel teşebbüsün de devreye girmesi ile ilçemizde büyük bir ivme kazandı. Konutlar hak sahiplerine teslim edildikçe vatandaşlar sürekli belediyeye gelip 'Başkanım bizim binayı da dönüşüm projesine dahil et' diyor. 10 yılda konutların yüzde 30'u yenilenecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esenler'i özel sektör dönüştürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN