Merkeze yoğun talep satışı 6 ay öne çekti

13 günde 523 konut satarak kendi rekorunu kıran Nef, 200 milyon TL ciro elde etti. Yönetim Kurulu Üyesi Timur, "Talebe yetişemiyoruz. Satış planını nisandan kasıma çektik" dedi

Giriş Tarihi: 9.10.2013
Nef İstanbul'daki projelerini Ortadoğu'nun en önemli gayrimenkul fuarı olarak kabul edilen Dubai Cityscape'te uluslararası yatırımcılarla buluşturdu. Nef Kağıthane 03 ve Nef Merter 12'de yer alan 897 dairenin 523'ünü 13 günde sattıklarını söyleyen Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, "Talebi karşılamakta zorlanıyoruz. Nisanda satışa çıkarmayı planladığımız 2 projeyi yoğun talep nedeniyle kasıma çektik" dedi. Timur satış ofisine gelen her iki müşteriden birinin konut aldığını belirterek, 13 günde toplam 200 milyon liralık ciro elde ettiklerini kaydetti. Kağıthane ve Merter'deki projelerini 9 bin lira peşinat ve bin 200 TL'lik taksitlerle satışa sunduklarını hatırlatan Timur, şöyle konuştu: "Şehir merkezinde uygun fiyatlı nitelikli konuta yoğun talep var. Bu kadarını biz de beklemiyorduk. Hedefimiz yeni projelerimiz için bankalarla anlaşıp ödeme koşullarını daha da uygun hale getirmek."

Merkezde 26 yeni arsa aldı
İstanbul şehir merkezindeki 26 arsayla anlaşmaya vardıklarını belirten Timur, burada projelendirme aşamasına geçtiklerini ifade etti. Yeni projeler hakkında da bilgi veren Timur, merkezi lokasyonlarda hayata geçirmeyi planladıkları toplam 2 bin konutluk projelerin değerinin 800 milyon lira olduğunu söyledi.

Ortadoğulu fondan 200 milyon $'lık talep

Ortado ğulu bir yatırım grubunun her iki projenin toplu alımı için 200 milyon dolarlık konut talep ettiğini anlatan Erden Timur, "Bu miktarda blok satışa sıcak bakmıyoruz" dedi. NEF Kağıthane 03'ün ofis binasını henüz satışa sunmadıklarını belirten Timur sözlerini şöyle sürdürdü: "Yabancı yatırımcılarla görüşme halindeyiz. Singapurlu bir gruptan toplu satış için teklif aldık."

Dubai ve New York'a satış ofisi açacak
Dünyanın farklı şehirlerinde satış ofisleri açmayı planladıklarını belirten Erden Timur, Dubai ve New York için çalışma başlattıklarını söyledi. Timur, "Cityscape Dubai, yeni projelerimizin gördüğü ilgiden etkilenip seneye bir satış ofisi açmaya karar verdi. Hedefimiz bu ofislerle farklılığımızı gösterip yeni projeler geliştirmek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkeze yoğun talep satışı 6 ay öne çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN