Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şişecam fabrikasını İş ve Nef dönüştürecek

İş GYO ve Nef, kentsel ve bölgesel dönüşüm için güçlerini birleştirdi. Şirketler, ilk projelerini geliştirmek için Şişecam'ın Zeytinburnu'ndaki fabrikasını 320 milyon liraya arsa satın aldılar

Giriş Tarihi: 11.10.2013
Gayrimenkul sektörünün önemli oyuncularından İş GYO ve Nef, kentsel dönüşüm kapsamında projeler üretmek için bir araya geldi. Şirketler işbirliğinin ilk adımını kentsel dönüşüm kapsamında en çok adı geçen ilçe Zeytinburnu'nda atıyor. Geçtiğimiz günlerde yaptıkları basın toplantısıyla işbirliklerini duyuran İş GYO ve Nef, İstanbul'un en merkezi lokasyonlarından biri olan Zeytinburnu'nda 320 milyon liraya 130 bin metrekarelik bir arazi satın aldı. Mülkiyeti Şişecam ve Anadolu Cam'a ait olan bölge için imzalar atıldı.

Arsa 320 milyon TL
Şirketler,yatırım için seçtikleri bölgelerin ihtiyaç ve koşulları göz önünde bulundurularak, nitelikli konut ve bunları destekleyecek fonksiyonların bir arada kullanıldığı projeler geliştireceğini açıkladılar. Bölgede dönüşüme öncülük edecek projenin arsasında İş'in yüzde 75, Nef'in ise yüzde 25 ortaklığı bulunuyor. Projeyi Dubai Cityscape 2013 fuarı sırasında duyuran İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes ve Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, şunları söyledi: "Başta İstanbul'da olmak üzere her ölçekteki kentsel dönüşüm projesinde beraber yer alarak, birçok ortak proje üreteceğiz. Hedefimiz bu yıldan başlayarak 5 yıl içinde fark yaratacak büyüklükteki alanların dönüşümünü gerçekleştirmek. Bunun ilk adımını da İstanbul Zeytinburnu'ndaki projemizle atmak istiyoruz."

YENİ NESİL ŞEHİRCİLİK

Ortaklar, kentsel dönüşüme konu olabilecek her il ve lokasyonla ilgileniyorlar. Bu nedenle yatırımların Zeytinburnu gibi dönüşüm açısından gözde bölgelerle sınırlı kalmaması için çalışmalar yürütülüyor. Ortakların amacı sahip oldukları mukayeseli üstünlüklerini ön plana çıkarıp, dönüşüm projeleri hayata geçirmek. Şirketler, kentlere ve yaşayanlara değer katacak bu projeler için tanınmış mimari ofislerle çalışmayı planlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şişecam fabrikasını İş ve Nef dönüştürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN