Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyoğlu Look 140 ayda kendini amorti edecek

110 milyona mal olacak Beyoğlu Look'un patronu Haluk Sert, "Ofislerin 140 ayda kendini amorti etmesini bekliyoruz" dedi. Projenin yüzde 30'u üç haftada satıldı

Giriş Tarihi: 30.10.2013
Nar Yatırım ve As Yapı ortaklığında Beyoğlu'ndaki Piyalepaşa Caddesi'nde inşa edilen Beyoğlu Look projesinde üç haftada konutların yüzde 30'u satıldı. 110 milyon TL'lik yatırımla hayata geçirilen projenin yüksek prim kazandıracağını vurgulayan Nar Yatırım CEO'su ve As Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sert, "Proje kendini 140 ayda amorti edecek. Şu an metrekare fiyatları 4 bin dolardan başlıyor. Tamamlandığında 6 bin, 3 sene sonra da 10 bin dolar seviyesine gelmesini bekliyoruz" dedi. Projenin kaba inşaatında yarıya gelindiğini belirten Sert, bölgede 4 yıldır uğraştıklarını vurgulayarak, "Projenin arazisinde eskiden salatalık tarlası ve fabrika vardı. Üzerinde 8-9 gecekondu bulunuyordu. Çok emek sarf ettik" diye konuştu. Projenin önce otel olarak tasarlandığını anlatan Sert, şöyle konuştu: "Yan parselde Hilton Hotel'in inşa edilmesi üzerine projemizi revize ettik. Bölge hızla değişiyor. Bu cadde İstanbul'da atıl kalmış son bulvar. Her yere yakın. Birkaç yıl içinde çok büyük patlama yaşanacak." 55 stüdyo, 40'ı 1+1 olmak üzere toplam 95 ofis ve 19 mağazadan meydana gelen Beyoğlu Look projesini 2 yılda tamamlama taahhüdünde bulunduklarını söyleyen Sert, inşaat bölümünün 8-9 ayda biteceğini belirtti. Sert, stüdyo ofislerin metrekare başına ortalama 26 dolar kira geliri olacağını sözlerine ekledi.

2014'TE 3 YENİ PROJE GELİYOR
Beyoğlu Look projesinin yanı sıra Feriköy, Maslak ve Üsküdar Nato Yolu'nda yeni yatırımlarının olacağını belirten Haluk Sert, üç yatırımın da kentsel dönüşüm projesi olacağını vurguladı. Sert, projeleri şöyle anlattı: "Feriköy projemizde yaklaşık 152 kat malikiyle anlaştık. Haziran 2014'te tanıtımını yapacağımız bu proje 190 konuttan oluşacak. Maslak projemiz ise Ağaoğlu Maslak 1453'ün hemen girişinde yer alıyor. Burada da 54 kat maliki ile anlaşıldı. 20 bin metrekare satılabilir alana sahip stüdyo ofis projemizi de Mart 2014'te satışa çıkaracağız. Her üç proje de ruhsat aşamasında."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyoğlu Look 140 ayda kendini amorti edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN