Türkiye'nin en iyi haber sitesi

160 milyon liralık Olimpa Park satışta

Başakşehir'e giren ilk özel firma Fuzul Yapı, bölgenin çehresini değiştirmeye hazırlanıyor. 160 milyonluk yatırımla inşa edilen Olimpa Park'ta konutların metrekare fiyatı 3 bin 500 liradan başlıyor.

Giriş Tarihi: 20.11.2013
KİPTAŞ'ın ardından Başakşehir'e ilk giren firma olan Fuzul Yapı, buradaki Olimpa AVM ve Olimpa Rezidans projesini genişletti. Projeye ek olarak Olimpa Konutları'nı da inşa edecek olan şirket, Olimpa Park adında konut, rezidans, AVM ve çarşıyı buluşturan bir yapı oluşturdu. 160 milyon liralık yatırımla inşa edilen Olimpa Konutları'nda 232 daire ve 55 cadde mağazası yer alıyor. Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, Başakşehir'i 2006'da KİPTAŞ'ın kurduğunu hatırlatarak, "KİPTAŞ'ın ardından özel sermaye olarak biz girdik. Bölgenin ilk alışveriş merkezi Olimpa AVM'yi inşa ettik. Bölgedeki tek alışveriş merkezi olan Olimpa AVM'nin ardından Olimpa Rezidans'ı tamamladık. Şimdi de Olimpa AVM ve Olimpa Rezidans'ın yanında yükselecek Olimpa Konutları'nı inşa ediyoruz. 13 yılda Başakşehir'de değişen yaşamın mimarı olduk. Başakşehir'den kazandığımızı Başakşehir'e yatırdık" diye konuştu.

Bölge değerleniyor

Başakşehir'in, Sağlık Kent, Kanal İstanbul, 3'üncü Havalimanı ve 3'üncü Köprü yolu nedeniyle daha da değerleneceğini ifade eden Akbal, şunları söyledi: "Başakşehir, yeni bir bölge olduğu için daha fazla talep görüyor. En önemlisi altyapı sorunu yok. Geçtiğimiz aylarda metro bağlandı. Marmaray'la olan bağlantısı da yapılacak ve Başakşehir-Üsküdar arası 53 dakika olacak. Bölge değişeceği için konut metrekare fiyatları da 5 bin lirayı geçer."

Aile yaşamı olacak

Olimpa Park, 25 bin metrekare arazi üzerinde, 12 ve 18 katlı bloklardaki 232 daire ve 55 cadde mağazasının yanı sıra Olimpa AVM ve Olimpa Rezidans'ın bütünleşmesinden oluşuyor. Aile yaşamının ön plana çıkması için yalnızca 3+1 ve 4+1 dairelerden oluşan projede, metrekare fiyatı da ortalama 3 bin 500 lira olarak belirlendi. Buna göre, 3+1 dairelerin fiyatı 435 bin lira ile 580 bin lira arasında, 4+1'lerin fiyatı ise 590 bin lira ile 700 bin lira arasında değişiyor. Yeni düzenlemeye göre yüzde 18 KDV'nin uygulandığı projede, fiyatlara KDV de dahil. Olimpa Park'ın Kasım 2015'de tamamlanması planlanıyor.

Başakşehir'de devam edecek

Başakşehir'de Kent Ariva, Kent Neriva, Kent Evila gibi projeleri inşa eden Fuzul Yapı, burada proje geliştirmeye devam edecek. Eyüp Akbal, arsa yatırımına devam ettiklerini belirterek, "Bölgede yeni projelerimiz olacak" dedi.

Örnek daire AVM içinde

Olimpa Konutları'nın örnek dairesi de Olimpa AVM'nin içinde yer alıyor. İnşaat sektöründe ilk kez, bir projenin örnek dairesi alışveriş merkezi içinde inşa ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
160 milyon liralık Olimpa Park satışta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN