Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emlakta dev buluşma CNR EXPO'da

Türkiye'nin en büyük konut projeleri, CNR Emlak 2013 Fuarı'nda buluştu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ , Emlak Konut GYO ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü desteğinde gerçekleştirilecek fuar, gayrimenkul vitrinine dönüşecek.

Giriş Tarihi: 5.12.2013
Türkiye'nin en büyük konut projeleri CNR EXPO'da bugün görücüye çıkıyor. CNR Holding kuruluşu Sine Fuarcılık tarafından düzenlenen etkinlik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, Emlak Konut GYO, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü desteğiyle gerçekleştiriliyor. TOKİ Toplu Konut İdaresi Başkanı Ahmet Haluk Karabel, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, Daleel Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mohammed Yahya Müferrah ve Suudi Arabistan Ticaret Ataşesi Khalid Al Omair'in katılımıyla açılan fuar, 8 Aralık'a kadar sürecek.

100 MİLYAR $'LIK YATIRIM
100 milyar dolarlık yatırımı temsil eden Körfez Ülkeleri Gayrimenkul Yatırım ve İş Geliştirme Konferansı'nın da yapılacağı fuarda "Mega Proje-Uluslararası İstanbul Finans Merkezi", "İstanbul'un Gayrimenkulde Marka Kent Yolculuğu", "Mütekabiliyetten Sonra" konu başlıklarının yer aldığı sektörel detaylar da masaya yatırılacak.

20 BİN METREKARE ALAN
CNR Emlak 2013, Türkiye'nin önde gelen konut projelerini 20 bin metrekare alanda bir araya getirdi. Fuarda sergilenecek projeler arasında Tema İstanbul, Avrupa Konutları (Artaş), Bakırköy 46/ Maslak 1453/my Home, İstanbul Prestij Park, Soyak Evostar, Metropol İstanbul, Vadi İstanbul, Deluxe Suits, İstanbul Loft, Gölmahal, Referans İstanbul, GüneşliPark, Nissa Residence, Koru Florya, Haliç Panorama, West Wall Villas, Evim Kadıköy, Elit Grand Palace/Elik Perla Palace, Bulvar İstanbul Evleri bulunuyor. Fuara katılarak projelerini sergileyecek olan firmalardan bazıları: Ağaoğlu (Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri), Anka Yapı, Artaş- Aydınlı-Keleşoğlu-AFK ortaklığı, Babacan Yapı, Biskon Yapı AŞ, Evko, Rumeli Yapı AŞ, Soyak Holding ve Varyap Gap ortak girişimi.

YABANCI İLGİSİ BÜYÜK
Nihai tüketiciler, yatırımcılar ve yabancı alıcı grupların projeleri yerinde görebileceği fuara, Türk Cumhuriyetleri, Rusya, Suudi Arabistan, Katar, Ürdün, İran ve Kuveyt gibi birçok ülkeden de çok sayıda alıcı bekleniyor. İlki geçen yıl gerçekleşen ve 120 milyon dolarlık konut satışı yapılan 'Körfez Ülkeleri Gayrimenkul Yatırım ve İş Geliştirme Konferansı'nın ikincisi de fuar kapsamında organize ediliyor. Daleel Group ile ortaklaşa düzenlenen konferansı izlemek üzere Ortadoğu ülkelerinden 3 binin üzerinde profesyonel katılımcı kesin kayıt yaptırdı.

28 MİLYARLIK GAYRİMENKUL PAZARI
TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, 2012'de yüzde 14 büyüyen ve 28.1 milyar TL'lik pazar büyüklüğüne ulaşan emlak sektörünün gelecek yıllarda da gelişimini sürdüreceğini söyledi. Nüfus artışı ve gecekondu ıslahı gibi nedenlerle konut sektörünün artan bir ivmeyle talep yarattığını anlatan Şahin, "Başlatılan konut seferberliği alt ve orta gelir grubuna hitap ederek, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştı" dedi. Türkiye'de halen 3.2 milyon hane halkının kiracı durumunda bulunduğunu belirten TOKİ Başkan Yardımcısı Şahin, konut üretiminin gerçek talep üzerine yerine getirildiğini, güçlü bir finans sistemiyle desteklendiğini anlatarak, "Sektörü 'balon' lafları ile tedirgin etmemeliyiz" diye konuştu.

TOKİ 'NİN HEDEFİ 1 MİLYON KONUT
TOKİ'nin ürettiği 500 bin konut hakkında ayrıntılı bilgi veren Şahin, hedeflerinin 2023 yılında 1 milyon konuta ulaşmak olduğunu açıkladı. 2023 yılına kadar Türkiye'nin 7.5 milyon konut üretmesi gerektiğini belirten Şahin, TOKİ'nin sektördeki pazar payının yüzde 8-10 arasında bulunduğunu, bu pazar payı ile emlak piyasasını düzenlediğini ama özel sektörün de önünü tıkamadıklarını söyledi. Şahin, CNR tarafından düzenlenen Emlak Fuarı'nın karar vericilere büyük katkı sağlayacağını ve sektörün hedeflerini büyüteceğini kaydetti.

SENEYE MIPIM'E RAKİP OLACAK
CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem de, Türkiye'nin son yıllarda emlak alanında olağanüstü gelişme kaydettiğini söyledi. Erem, "Türkiye'deki bu güzel gelişmeleri dünyaya duyurmak için bu fuarı düzenledik" dedi. Fuara yönelik ilginin giderek büyüdüğünü anlatan Erem, "Önümüzdeki yıl bu fuarın 40 bin metrekare olacağına eminim. Şu an sergilenen 150 proje var. Tüm bunlar uluslararası projelerdir ve dünyadan alıcı bulmaktadır. Önümüzdeki sene Cannes'daki fuarla mücadele edeceğiz ve hatta geçeceğiz" diye konuştu.

FUARA KİMLER KATILDI?
Mesa, Kantur- Akdaş, Artaş, Öztaş Ortaklığı
Artaş İnşaat
Kuveyt Türk Katılım Bankası
Akzirve GYO
Denizbank
Akdeniz İnşaat
Bak Yapı
Evko İnşaat
Soyak Holding
Varyap-Gap Ortak Girişimi
Artaş - Aydınlı- Keleşoğlu Ortaklığı
Ziirat Bankası
Rumeli Yapı
Türkiye Finans Katılım Bankası
Biskon Yapı
Nissa İNşaat
Aydınlı-Metalyapı-Arke -Vizyonlife Ortaklığı
Anka Yapı
Delmar Yapı
Özülke - Özkar Ortak Girişimi
Akbank
TOKİ
Asya Katılım Bankası
Haliçtürk Gayrimenkul Yatırım
Prestige Group
Mesan Development
Büyükçelen İnşaat
Babacan Yapı M

EMLAK 2013 FUARI'NA NASIL GİDİLİR?
Atatürk Havalimanı'nın yanında olması sayesinde, dış ülkelerden ve Türkiye'nin diğer illerinden gelen ziyaretçi, katılımcı ve konuklar İstanbul'un yoğun trafiğine girmeden CNR EXPO'ya iki dakikada ulaşabiliyor. Alternatif arterler E5, TEM Otoyolu ve Sahil Yolu'nun kesişme noktasında olan CNR EXPO'nun sahip olduğu konum avantajı bununla da bitmiyor. Bakırköy ve Yenikapı Deniz Otobüsü İskeleleri'ne olan yakınlık da ayrı bir avantaj. Şehir merkezi ve havalimanına rahat ve hızlı bağlantı sağlayan metro hattı da çok önemli bir yenilik olarak fuarlara yüzbinlerce kişinin hızla ve en kolay biçimde ulaşmasını sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emlakta dev buluşma CNR EXPO'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN