Mamak'ta 232 konut sahiplerini buldu

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 'Boş alanlara ev yapmak kolaydır. Fakat gecekonduları yıkarak, modern konutlar üretmek kolay bir iş değildir. İlçemizin çehresinin değişmesi, modern konutların yapılması en başta yaşayanları mutlu eder' dedi.

Giriş Tarihi: 5.12.2013 17:51
Mamak Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi, kura heyecanına ev sahipliği yaptı. Mamak Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle Yatıkmusluk-Altınevler Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen 232 konutun kura çekim töreninde hak sahipleri kura ile evlerine kavuştu. 22 hektarlık alan üzerinde uygulanan ve 5 etaptan oluşan proje kapsamında, ilk 3 etabın yapımı tamamlanıp, 1100 konut hak sahiplerine teslim edildi. Çalışmaları devam eden 4. etap kapsamında da 472 adet konut, 16 derslikli okul, 1 adet cami ve 6 bin 132 metrekarelik alanda yeşil alan olarak inşa ediliyor.

Kentsel dönüşümün zor ve meşakkatli bir iş olmasına rağmen dönüşümde kararlı olduklarının altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak'ta değişimde en büyük hak sahibinin ilçe halkı olduğunu söyledi.

Plevne Mahallesi, Asri Mezarlık, Demirciler Sitesi ve Samsun yolu arasında uygulanan proje kapsamında toplamda 1350 hak sahibi bulunuyor. Toplamda 2 bin 150 konutun yapılacağı proje kapsamında kuraları çekilen 232 konut 3+1 olarak inşa edildi.

Vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olma şansını yakaladığını belirten Akgül, 'Boş alanlara ev yapmak kolaydır. Fakat gecekonduları yıkarak, modern konutlar üretmek kolay bir iş değildir. İlçemizin çehresinin değişmesi, modern konutların yapılması en başta yaşayanları mutlu eder. Dördüncü etabımız da tamamlandıktan sonra son 5'inci ve son etabımızda 450 konut inşa etmeyi planlıyoruz. Yine konutların yanı sıra, sosyal tesis alanlarıyla da mahallemiz, Mamak'ın en modern mahallelerinden biri olacak' ifadelerini kullandı.

Kura çekiminde ev sahibi olmaya hak kazanan Erol Özkaya, sevincini eşiyle paylaşarak, 'Yaşadığım bölgenin gelişimi açısından kentsel dönüşümü önemsiyorum. Dedemden kalma arsam vardı. Hisselerini aldık ve bir daire sahibi olduk. Sevinçliyiz' dedi. Kurada ismi çıkan vatandaşlardan Hamdi Yanık da kentsel dönüşüm projelerinin vatandaş için büyük bir fırsat olduğunu belirterek, kendi açımdan ev sahibi olma şansım hiç olmayacaktı. Artık bir evim var diye konuştu.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 'Boş alanlara ev yapmak kolaydır. Fakat gecekonduları yıkarak, modern konutlar üretmek kolay bir iş değildir. İlçemizin çehresinin değişmesi, modern konutların yapılması en başta yaşayanları mutlu eder' dedi. Mamak Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi, kura heyecanına ev sahipliği yaptı. Mamak Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle Yatıkmusluk-Altınevler Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen 232 konutun kura çekim töreninde hak sahipleri kura ile evlerine kavuştu. 22 hektarlık alan üzerinde uygulanan ve 5 etaptan oluşan proje kapsamında, ilk 3 etabın yapımı tamamlanıp, 1100 konut hak sahiplerine teslim edildi. Çalışmaları devam eden 4. etap kapsamında da 472 adet konut, 16 derslikli okul, 1 adet cami ve 6 bin 132 metrekarelik alanda yeşil alan olarak inşa ediliyor. Kentsel dönüşümün zor ve meşakkatli bir iş olmasına rağmen dönüşümde kararlı olduklarının altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak'ta değişimde en büyük hak sahibinin ilçe halkı olduğunu söyledi. Plevne Mahallesi, Asri Mezarlık, Demirciler Sitesi ve Samsun yolu arasında uygulanan proje kapsamında toplamda 1350 hak sahibi bulunuyor. Toplamda 2 bin 150 konutun yapılacağı proje kapsamında kuraları çekilen 232 konut 3+1 olarak inşa edildi. Vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olma şansını yakaladığını belirten Akgül, 'Boş alanlara ev yapmak kolaydır. Fakat gecekonduları yıkarak, modern konutlar üretmek kolay bir iş değildir. İlçemizin çehresinin değişmesi, modern konutların yapılması en başta yaşayanları mutlu eder. Dördüncü etabımız da tamamlandıktan sonra son 5'inci ve son etabımızda 450 konut inşa etmeyi planlıyoruz. Yine konutların yanı sıra, sosyal tesis alanlarıyla da mahallemiz, Mamak'ın en modern mahallelerinden biri olacak' ifadelerini kullandı. Kura çekiminde ev sahibi olmaya hak kazanan Erol Özkaya, sevincini eşiyle paylaşarak, 'Yaşadığım bölgenin gelişimi açısından kentsel dönüşümü önemsiyorum. Dedemden kalma arsam vardı. Hisselerini aldık ve bir daire sahibi olduk. Sevinçliyiz' dedi. Kurada ismi çıkan vatandaşlardan Hamdi Yanık da kentsel dönüşüm projelerinin vatandaş için büyük bir fırsat olduğunu belirterek, kendi açımdan ev sahibi olma şansım hiç olmayacaktı. Artık bir evim var diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak'ta 232 konut sahiplerini buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN