Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziosmanpaşa'nın 3 mahalle riskli alan ilan edildi

Giriş Tarihi: 15.12.2013 11:34 Güncelleme Tarihi: 15.12.2013 15:37

İstanbul'da bazı yerlerin riskli alan ilan edilmelerine ilişkin Bakanlar Kurulu kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde 3 mahalle riskli alan ilan edildi.

Buna göre; Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı Sarıgöl, Yenidoğan ve Bağlarbaşı mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanların riskli alan ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Resmi Gazete'de, riskli alan ilan edilen yerlerin sınır ve koordinatlarını gösteren krokiler de yer aldı.

Öte yandan, Samsun'un Tekkeköy ilçesinde sınır ve koordinatları belirlenen yerler, Lojistik Köy Projesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ile Fuar ve Kongre Merkezi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı olarak ilan edildi.

Ayrıca, 17 Ağustos 1999 ve 12 Kasım 1999'ta meydana gelen depremlerde işyerleri yıkılan veya ağır hasar gören hak sahiplerine verilmek üzere Sakarya'da inşa edilen ancak çeşitli nedenlerle hak sahiplikleri iptal edilip geri alınan işyerlerinden 863'ü Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne bedelsiz devredildi.

2013 yılı yatırım programında yer alan "İzmir İçmesuyu II. Merhale Projesi" kapsamındaki İsale Hattı 3. Kısım İnşaatı İşinin yapımı için bazı taşınmazların İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziosmanpaşa'nın 3 mahalle riskli alan ilan edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN