Keleşler rotayı Sefaköy'e çevirdi

Keleş İnşaat, Sefaköy'de 120 milyon liraya satın aldığı arazide karma bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. 22 dönümlük arsada gerçekleşecek projenin yatırım değeri ise 210 milyon lira olacak

Giriş Tarihi: 20.1.2014
Keleş İnşaat gayrimenkuldeki yatırımlarına Küçükçekmece Sefaköy'den devam ediyor. Keleş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keleş, geçtiğimiz günlerde bölgede 22 bin 288 metrekare arazi aldıklarını söyledi. Keleş, "Karma konseptte planladığımız projede ofis, otel, market, konut, hastane ve üniversite, elektronik market yer alacak. 55 bin metrekare kullanılabilen alan 25 bin metrekare otopark 10 bin metrekare gezi ve alışveriş alanı 90 bin metrekare brüt inşaat alanı gibi birçok işlev bir arada bulunması planlanıyor. Konsept geliştirmelerinin devam ettiği projede satışlar ise 5 ay sonra başlayacak" diye konuştu.

Metrekaresi 5 bin lira

Projenin sadece konsepti değil aynı zamanda fiyatlarıyla da benzersiz olacağını ifade eden İlker Keleş, "Arsayı 120 milyon TL'ye satın aldık. Projemizde 90 milyon TL yatırım öngörüyoruz. Dolayısıyla projenin toplam yatırım maliyeti 210 milyon TL'yi bulacak" diye konuştu. Keleş, konsept çalışmalarının devam ettiğini ve karma projede yer alan ofislerin metrekaresini 5 bin TL seviyelerinden satışa sunacaklarını planladıklarını söyledi.

Arsanın emsali 2.10

Türkiye'de yatırım yapan ve ziyaret eden yabancı yatırımcıları ve iş adamlarını düşünerek karma bir projeyi hayata geçireceklerini kaydeden İlker Keleş, bölgeyi çok iyi tanıdıklarını, bölgenin ve İstanbul'un neye ihtiyacı olduğunun farkında olduklarını söyledi. Keleş "Küçükçekmece bölgesinde ofis ve oteli içinde barındıran böyle bir proje yok. Arsanın emsali 2.10. Ticari ve prestij hizmet imarı var. Projeye Nisan 2014'te başlamayı ve 2016 yılında da teslim etmeyi hedefliyoruz" dedi.

Cornerofis'e 70 milyon TL'lik yatırım yapacak
Keleş İnşaat ve Beyaz İnşaat "Corner" serisine Cornerofis Güneşli projesiyle üçüncü halkayı ekliyor. Şubat 2014'te 70 milyon TL yatırımla temelleri atılacak Cornerofis Güneşli 'de 292 ofis birimi ve 18 ticari ünite yer alacak. Cornerofis Güneşli'nin mimarisiyle ofis projeleri arasında örnek gösterileceğini kaydeden İlker Keleş, "Cornerofis Güneşli'yi 40 metrekareden 100 metrekareye uzanan küçük ofisleriyle 100 metrekareden 300 metrekareye kadar uzanan orta büyüklükteki ofisleri en küçük alanda en fazla verimi sağlamak üzere tasarladık. Yatayda ve dikeyde birleştirilebilen modüllerden oluşan kat ofisleri, çok büyük alanlara ihtiyaç olmayan şirketlerin birçok ihtiyacını karşılayacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keleşler rotayı Sefaköy'e çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN