Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nexus'un yüzde 42'si satıldı yeni proje yolda

Giriş Tarihi: 2.5.2014

Dünyaca ünlü mimar Daniel Libeskind imzalı Nexus projesinin yüzde 42'sini satan Metsan İnşaat, Anadolu yakasında hayata geçireceği yeni projelere odaklandı

Bu yıl 55'inci yılını kutlayan Metsan İnşaat'ın Kartal'da hayata geçirdiği Metsan Nexus projesinin yüzde 42'si satıldı. 560 milyon lira yatırım değerine sahip projenin mimarı ikiz kuleler olarak bilinen New York'taki Dünya Ticaret Merkezi (WTC Ground Zero) bölgesinin yeniden projelendirilmesinin baş mimarı Daniel Libeskind. Dünyanın en büyük 50 mimarı arasında gösterilen ve yaşayan en iyi 3 mimardan biri olarak anılan Libeskind'in imzası projenin uluslararası arenada duyulmasını sağladı. Metsan İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Satoğlu, Anadolu yakasında Kartal ve Kadıköy'de yeni yatırımlara odaklandıklarını belirterek, Metsan Mimarlık olarak Libeskind ile yeni projeler hayata geçireceklerini ve bu kapsamda çeşitli yarışmalara teklif verdiklerini söyledi.

YÜZDE 60 PRİM YAPACAK
Cemalettin Satoğlu, "Proje tamamlandığında ve direkt bağlantılı metro hattının faaliyete geçtiğinde 3 bin 750 olan metrekare fiyatımız 6 bin liraya yükselecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nexus'un yüzde 42'si satıldı yeni proje yolda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN