Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükdere'ye Ferko 'imza'sı

Giriş Tarihi: 6.6.2014

Ferko İnşaat, 350 milyon dolarlık yatırımla Büyükdere Caddesi üzerinde inşaatına başladığı Ferko Signature projesinden 400 milyon dolar ciro bekliyor

Büyükdere Caddesi'nde yer alan eski Renault Mais arazisine, Ferko İnşaat 'imza'sını atacak. Projeye, arsa dahil 350 milyon dolar yatırım yapacak olan Ferko, toplam 400 milyon dolar ciro bekliyor. Toplam 127 bin metrekare inşaat alanına sahip Ferko Signature projesi, 2 blok ve bunları birbirine bağlayan kent bahçesinden oluşuyor. Norman Foster imzalı projenin ilk bloğu 30 katlı bir kule, ikinci bloğu ise 6 katlı yatay ofis olarak planlandı. Proje hakkında bilgi veren Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, projenin şehrin kalbinin attığı bir lokasyonda yer aldığını söyledi. Meriçten, "30 kattan oluşan Sign-1'deki ofislerini satacağız. 6 kattan meydana gelen Sign-2'deki yatay ofisleri ise kiralayacağız. Şu ana kadar kulenin yüzde 5'ini sattık. Kulemizde 137 ile 336 metrekare arasında değişen ofisler bulunuyor, her kat ise 1.722 metrekare büyüklüğünde. Esnek ofis anlayışıyla dizayn ettiğimiz ofislerin metrekaresi kullanıcının isteğine bağlı olarak belirlenebilecek. 22 bin metrekarelik yatay ofislerin ise 20 yıl kiralanması üzerine bir banka ile görüşüyoruz. ferkoSignature'da metrekare satış fiyatları 7 bin 500 ila 11 bin dolar arasında değişecek, kiralamalar ise 40-70 dolar aralığındaki bölge ortalamasında olacak."

5 yeni proje geliyor

Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten, 24 yıldan bu yana hem yurtiçinde hem de yurtdışında pek çok önemli projeye imza attıklarını belirterek, şu bilgileri verdi: "Kâğıthane'de Papirus Plaza ofisleri ve Kâğıthane Metro grossmarket binası, Yeşilköy'de Ferko Manizade Sitesi, Beylerbeyi Bosphorus Palace Hotel, Kemerburgaz'da Kemermall AVM ve Gökmahal Residence, Caddebostan Ragıp Paşa Korusu Konut Kompleksi gibi projeler inşa ettik. Dudullu'da yaptığımız otel, Sheraton Four Points olacak. Şimdi ferko Signature'yi inşa ediyoruz. Ardından 5 yeni projemiz daha olacak. Kağıthane, Hasköy, Göktürk'te projelerimiz olacak. Ofis projelerine devam edeceğiz, bazı projelerimiz karma kullanımlı olacak. Göktürk'te konut yapmaya başlayacağız. 100 dönüm arazide 1 milyar dolar değeri olan villa projemiz olacak."

Merkezde konumlandı

Sosyal yaşamın kalbinde, şehrin gözde merkezlerinden Levent'te lüksün kapılarını aralayacak olan Ferko Signature, merkezi konumuyla da ön plana çıkıyor. Metroya 50 metre, Şişli - Mecidiyeköy'e 3 km, Boğaziçi Köprüsü'ne 4 km, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 6 km, Maslak'a 6 km ve Taksim'e 7 km mesafede yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükdere'ye Ferko 'imza'sı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN