Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da 450 günde 301 konut

Giriş Tarihi: 24.12.2014
Soma'da 450 günde 301 konut
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı () Manisa'nın ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci ailesi için 450 günde 301 konut inşa edecek. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (GAOSBM) ile işbirliğinde inşa edilecek konutların ihalesi 14 Ocak'ta gerçekleştirilecek. TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "Maden faciasında hayatını kaybeden madencilerimizin ailelerinin yaralarına bir an önce sarılmasına katkı sağlamak amacıyla konutların inşa süresi mümkün olduğunca kısa tutuldu" dedi.

ÇALIŞMALAR HIZLANDI
TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci ailesine konut müjdesinin ardından çalışmalar hız kazandı. Ailelerin konutlarına bir an önce kavuşmaları amacıyla gerekli planlamalar gerçekleştirildi. Bu doğrultuda idaremiz tarafından konutların ihale tarihi belirlendi. İhalenin yapılması ve yüklenici firmaya yer tesliminin ardından 450 takvim günü içinde konutların inşa edilmesi planlandı" diye konuştu.

TOKİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madenci için inşa edilecek konutlarla ilgili TOKİ ile Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen protokolü, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ile GAOSBM Yönetim Kurlu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve Bölge Müdürü M. Özer Özcan imzaladı. Protokol kapsamında, inşa edilecek 301 konutun ödeneği GAOSBM tarafından karşılanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soma'da 450 günde 301 konut
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN