Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fuara otomobille renk kattı

Giriş Tarihi: 6.11.2015
Fuara otomobille renk kattı

Emin Grup, Emlak 2015'te projelerinin yanı sıra kendi üretimi elektrikli otomobili de tanıttı. Şirket araçlardan ayda 100 tane üretecek

24 yıldır insanlarımızın faizsiz ev ve otomobil sahibi olmasını sağlayan Emin Grup, CNR 2015 emlak fuarında konut projelerinin yanında, kendi dönüştürdüğü elektrikli otomobili de tanıttı. Konut ve otomobil projeleriyle ilgili olarak konuşan Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün; "Eminevim ve Eminotomotiv ile yıllardır insanların faizsiz ev ve otomobil sahibi olmalarını sağladık ve devam ediyoruz. Bunun yanında Emin İnşaat olarak ta yeni yapılar üreterek insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Burada Ahenk, 5Yüz60 ve Nefes projelerimizde bunlardan bazıları. Bunun yanında yüzde 100 elektrikli ve çevre dostu aracımızı, insanlarımızın hayatını kolaylaştırmak, onların yakıt maliyetini düşürmek ve gelecek nesillerimize daha temiz bir dünya bırakmak için dönüşümünü yaptığımız bu otomobili de görücüye çıkardık" diye konuştu.

100 km'de 1 TL'lik elektrik

Dönüşümü yapılan araçların yüzde 100 elektrikli olduğunu anlatan Emin Üstün, "%100 elektrikli araçların işletme maliyeti mazotlu araçların %10 u kadardır. Bizim aracımız 100 km de yaklaşık 1 TL lik elektrik tüketiyor. Bakım aralığı çok daha uzundur. CO2 salınımı 0 dır. Dönüşüm işlemini bu gerçekleri dikkate alarak, ekonomiye ve çevreye daha faydalı iş yapmak için gerçekleştirdik" diye konuştu.

Yılda en az 30 bin TL tasarruf

Otomobilin bu dönüşüm sayesinde yılda en az 30 bin lira kadar bir tasarruf sağlayacağını söyleyen Üstün, hem satış hem de kiralama hizmeti sunacaklarını belirtti. Üstün, şöyle devam etti: "Otomobili satın alıp, motor, depo, egzoz gibi petrol yakıta uygun ekipmanlarını söktükten sonra, Elektrik motoru, Pil Paketi gibi uygun ekipmanları montajlayarak üreteceğiz. Elektrikli otomobilleri satacağımız gibi, kiralama vb. diğer şekillerde de hizmete sokacağız. Otomobil her türlü kullanıma uygundur. Aracımızın 350 kilometrelik versiyonunun, özellikle ticari taksiler tarafından tercih edileceğini, 200 kilometrelik versiyonunun da diğer kullanıcılar tarafından tercih edileceğini düşünüyoruz."

Aylık 100 araç üreteceğiz
Aracın 350 kilometrelik versiyonu için 145 bin, 200 kilometrelik versiyonu için de 120 bin liralık bir satış fiyatı öngördüklerini anlatan Üstün, "Şu an için herhangi ortaklığımız yoktur. Aracın tüm yasal hakları tarafımıza aittir" dedi. Üstün şöyle devam etti: "Tesisimizin aylık 100 adet kapasiteli olmasını planlıyoruz yine ilk olarak aylık 30 adetlik üretim yapmayı zaman içerisinde sayıyı arttırmayı planlıyoruz. İstanbul da 2 servis ve 10 noktada hızlı şarj sistemi kurmayı planlıyoruz. Bunun için gerekli çalışmalara başladık, çok kısa bir süre sonra araçlarımızı piyasaya sunmuş olacağız. Yaptığımız Pazar araştırmalarında, uygun fiyatlı elektrikli araç için yoğun bir talep olacağını gördük. 2016 yılı için 600 adet araç satışı beklentimiz var. Şu anda üretim tesisi için yatırım aşamasındayız. Üretim tesisimizi 2016 yılı Mart ayı içerisinde devreye almayı planlıyoruz. Fuar da tanıtımını yaptığımız araçlar için sipariş de almaya başlayacağız. Fuarda çok yoğun bir ilgiyle karşı karşıyayız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuara otomobille renk kattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN