Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asıl Olan Onları Görmemekle Başlar

Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:19
Asıl Olan Onları Görmemekle Başlar
’da sosyal sorumluluk projesi kapsamında görme engelli kimsesiz yaşayan vatandaşın evi kaliteli yaşam alanına dönüştürüldü.
Sosyal sorumluluk projesi kapsamında yeniden düzenlenerek kolay ve kaliteli yaşam alanına dönüştürülen Fahriye adlı vatandaşın evini Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Vali Yardımcısı Fatih Kaya ve İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Okul Müdürü Bahadır Sazlı tarafından ziyaret edilip yakından ilgilenilerek istek ve sorunları dinlenildi.
Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Fatih Mahallesinde oturan, görme engelli kimsesiz Fahriye adlı vatandaşın evinin doğal gaz dönüşümü, doğal gaz tesisatı, yerlerin seramik ve laminat parkesi yapılarak, yatak, oturma grubu ve mutfak dolabı yenilenerek daha kolay ve kaliteli yaşayacağı bir ev ortamı oluşturuldu.
YARDIMLAŞMA ÖĞRENCİLERİN MERHAMET DUYGULARINI ARTIRIYOR
Gerçekleştirilen ziyarette bir konuşma yapan Vali Kahraman şu görüşlerde bulundu; “Ben Erzincan Valisi olarak bu tür projelerde elimden gelen her türlü desteği vereceğim. Hepimiz bu tür projelerde yer alalım. Türkiye’deki bütün öğretmen ve öğrencileri bu tür projeler yapmaya davet ediyorum. Bu tür projeler öğrencilerin merhamet duygularını artırıyor. Eğer bu tür yardımlaşma çalışmaları geçmişte yaygın bir şekilde yapılsaydı geçtiğimiz günlerde Mersin’de yaşanan o acı olay gerçekleşmeyebilirdi. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
YARDIMLAŞMA BİLİNCİ ÖĞRENCİYKEN, ÇOCUKKEN YERLEŞİR
“Okul yöneticileri ve öğrenciler sosyal sorumluluk kapsamında çok güzel bir hizmet yapmışlar. Bu proje bütün öğretmenlere ve öğrencilere örnek olsun. Yardımlaşma bilinci öğrenciyken, çocukken yerleşir.”dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asıl Olan Onları Görmemekle Başlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN