Okul Müdürlerine Yönelik Formasyon Kazandırma Semineri Başladı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:19
Okul Müdürlerine Yönelik Formasyon Kazandırma Semineri Başladı
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine yönelik “Formasyon Kazandırma Semineri” başladı.
İl ve ilçelerde görev yapan Okul Müdürlerine yönelik “Formasyon Kazandırma Seminerinin ilk atağı öğretmenevi toplantı salonunda Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Vali Yardımcısı Fatih Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Şube Müdür Hüseyin DÜNDAR ve Okul idarecilerinin katılımıyla gerçekleşti.
17 Şubat 2015 - 15 Nisan 2015 tarihleri arasında üç grup olarak gerçekleştirilecek olan seminerlerin Öğretmenevi ve ASO müdürlüğünde yapılacağı öğrenildi.
Düzenlenen seminerin açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün; "Eğitimin birçok tarifi olmakla birlikte eğitim toplumların sosyal, ekonomik ve kültürel değişimi etkileyen ve toplumların değişimine yön veren bir süreçtir. Dolayısıyla toplumların geleceğine yön verecek olan okul müdürlerimizin semineri bugünden itibaren başlamış olup 90 saatlik bir seminer devam edecektir. 6528 sayılı kanun gereğince Haziran-Aralık ayları içerisinde ilimizde merkezde 101 olmak üzere toplam 154 müdür, 11 merkezde olmak üzere toplam 19 müdür başyardımcısı, 138´i merkezde olmak üzere toplam 204 müdür yardımcısı ile toplamda 377 idareci göreve başlamış olup Erzincan´ın eğitimine yön vermektedir. İlimizde şuan itibariyle merkezde ilçe hariç ilçelerimizde 39 müdürlüğümüz vekâleten ve 45 müdür yardımcılığımızda vekâleten devam etmektedir. Bu süreç içerisinde okul müdürlerinin %50 si müdür yardımcılarımızın da % 76 sı yenilenmiş bulunmaktadır. Bu semineler neticesinde ilimizdeki eğitimi ülkemizde en üst noktaya taşıyabilecek kadrolarla birlikte Erzincan´ın eğitimine yön verecek, sizlerin önderliği ve rehberliği ile birlikte ilimiz hak etmiş olduğu yere gelecektir" dedi.
Daha sonra ise bir konuşma yapan Erzincan Valisi Sayın Süleyman Kahraman; "Sizler müdür olarak atandınız. Bunun akabinde daha donanımlı bir şekilde yönetici olmanız için çalışmalar devam ediyor. Öğrenmenin yaşı yoktur. Her insan bildiğinin öğretmeni, bilmediğinin de öğrencisidir. Bu noktada hepimiz hem öğretmen hem öğrenciyiz. Etkili yöneticilik konusunda bir seminer düzenleniyor. Bu semineri veren hocamıza teşekkür ederim" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi kadrosundan Doç. Dr. Mehmet Öztaş, tarafından “Okul Müdürlerine Formasyon Kazandırma” konusunda sunum eşliğinde anlatım yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul Müdürlerine Yönelik Formasyon Kazandırma Semineri Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN