Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2014 Yılı Asayiş Ve Güvenlik Olayları Bilgilendirme Toplantısı

Giriş Tarihi: 20.2.2015 07:48
Erzincan 2014 Yılı Asayiş Ve Güvenlik Olayları Bilgilendirme Toplantısı
’da 2014 yılında meydana gelen asayiş ve güvenlik olaylarının değerlendirmesi ve 2013-2014 yıllarına ait emniyet asayiş konularına ilişkin basın bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Yapılan toplantıya Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Jandarma Albayı Sedat Uzuncezar ve basın yayın kuruluşu temsilcileri katıldı.
Yapılan toplantıya ilişkin açıklamada bulunan Erzincan Valisi Süleyman Kahraman şu görüşlerde bulundu; “ İlimizde 2013-2014 yılları arasında meydana gelmiş asayiş, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, terör suçları ve trafik kazaları ile güvenlik birimlerimizce yürütülen projeleri değerlendirmek için burada toplanmış bulunuyoruz.
ERZİNCAN’DA MEYDANA GELEN OLAYLARIN 2013 YILINDA %87 Sİ 2014 YILINDA İSE %89 AYDINLATILDI
İlimiz konumu itibari ile kuzeyi ile güneyi, doğuyla batıyı birbirine bağlayan bir köprü görevi görmektedir. Dolayısı ile Erzincan çok hareketli bir noktada bulunmasına rağmen bir huzur şehridir. Asayiş güvenliğin maksimum derecede olduğu, insanların cadde ve sokaklara rahatça girdiği bir şehirdir. Erzincan da huzuru sağlarken jandarmamız ve polisimiz hukuk sınırları içerisinde insan hak ve hürriyetlerini zedelemeden kamu düzenini sağlamaya çalışıyorlar. Gerek jandarmanın gerekse polisimizin bu olaylara müdahalesinde hak ve hukuku korumak, anayasamızda ifadesi bulunan temel hak ve hürriyetlerin kullanımına engel olmayacak şekilde tedbir almak en önemli hedefimizdir. İl jandarma komutanlığımız ve il emniyet müdürlüğümüz bu hedef doğrultusunda mutlu birey huzurlu toplum ilkesinden hareket ederek vatandaşlarımızın mutluluğu için çalışmaktadırlar. Zaman zaman ilimizde olaylar olmuyor değil ancak bu olaylar normal sayılabilecek sınırlar içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Asayiş, kaçakçılık ve organize suçlar, terör ve siber suçlar ve güvenlik şubelerimizin adli takip faaliyetleri incelendiğinde 2013 yılı içerisinde 6330 olay, 2014 yılı içerisinde 6730 olay meydana gelmiş olup bu olayların 2013 yılında %87’si, 2014 yılında ise %89’u aydınlatılmıştır. Şüphesiz güvenlik güçlerimizin başarısındaki en büyük pay vatandaşlarımızın onlara duyduğu güven ve destek olmuştur. Sahip olduğumuz güçlü hoşgörü ve eşsiz medeniyet birikimimizden halkımızla el ele vererek birbirimizi sevmenin verdiği güçle her türlü olumsuzluğun üstesinden geleceğimize inancım çok güçlüdür. Bizlerde güvenlik güçlerimizle ve ilimizin her karış toprağında alın teri olan tüm paydaşlar ve diğer arkadaşlarımızla birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Toplumun huzur ve güvenini sağlama görevini özverili gayretlerle yürüten polis ve jandarma birimlerimizin en üst rütbeli personellerinden en alt rütbede görev yapan personeline kadar herkese teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.
Erzincan’ımızdaki huzur ve güven ortamını devamlı kılmak daha güzel yarınlara ulaşmak amacıyla 2015 yılında da çalışmalarımız aynı kararlılık ve hassasiyetle sürdürülecektir.” dedi.
Vali Kahraman’ın yaptığı açıklamanın ardından Erzincan İl Emniyet personeli tarafından Erzincan’da 2014 yılında meydana gelen asayiş ve güvenlik olaylarının değerlendirmesi ve 2013-2014 yıllarına ait emniyet asayiş konularına bilgilendirme sunumu yapılarak basın mensuplarının soruları yanıtlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan 2014 Yılı Asayiş Ve Güvenlik Olayları Bilgilendirme Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN