Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılmaz Edkkyb’yi Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 22.2.2015 10:28
Yılmaz Edkkyb’yi Ziyaret Etti
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz, Erzincan İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğini ziyaret ederek, Birlik Başkanı Kenan Doğan ile görüştü. Görüşmede küçükbaş hayvancılık için yapılacak çalışmalar hakkında karşıl��klı görüş alışverişinde bulunuldu.
Özellikle yaylalarda küçükbaş hayvancılıkla uğraşan vatandaşların yaşam şartlarının iyileştirilmesi, meraların ıslah korunması ve ıslah edilmesi, sürü yönetici eğitimlerinin devam ettirilmesi gibi konuların ağırlık olarak konuşulduğu görüşmede karşılıklı işbirliğinin devam ettirilmesi ve yeni projelerin hayata geçirilmesi gündeme geldi. İl Müdürü Sırrı Yılmaz birlikte verdiği demeçte, Erzincan genelinde küçükbaş hayvancılığın her geçen gün geliştiğine dikkat çekerek, bunda yapılan işbirliğinin etkili olduğunu söyledi. Erzincan tulum peynirinin koyun sütünden elde edildiğini ve ulusal düzeyde bir marka olduğunu, bu markayı geliştirmek istediklerini kaydetti. Bu konuda çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Yılmaz, özellikle küçükbaş hayvancılıkla uğraşan vatandaşların yaşam şartlarının iyileştirilmesine büyük önem verdiklerini kaydederek bu konuda çalışmalarda bulunacaklarını söyledi. Şu anda meralarla ilgili proje hazırlığı içerisinde olduklarını kaydeden İl Müdürü Sırrı Yılmaz, meraların fiziki şartlarının iyileştirilmesi için ıslah projelerine ağırlık verdiklerini söyledi.
Birlik Başkanı Kenan Doğan ise Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz’ın ziyaretlerinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, Erzincan tarımına, üretime ve istihdama katkı sağladıkları için son derece mutlu olduklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılmaz Edkkyb’yi Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN