Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Feshane’de Tanıtım Günleri Programının Son Gününde Onbinlerce Ziyaretçi

Giriş Tarihi: 9.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 14:46
Feshane’de Erzincan Tanıtım Günleri Programının Son Gününde Onbinlerce Ziyaretçi
Feshane’de Tanıtım Günleri programının son gününde on binlerce vatandaş stantları ziyaret etti.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Binali Yıldırım da son gün organizasyonu ziyaret etti.
Yıldırım’ı salon girişinde Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve çok sayıda protokol mensubu karşıladılar. Salon girişinde Erzincan Belediyesi Halk Oyunları Ekipleri gösterisini çok beğenen Binali Yıldırım, folklorcularla hatıra fotoğrafı çektirdi. Binali Yıldırım’a İstanbul Valisi Vasif Şahin de eşlik etti.
Salon girişinde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan Yıldırım, Erzincan Belediyesinin Mehter Konseri eşliğinde salona teşrif etti.
Konserin akabinde, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, İstanbul Valisi Vasif Şahin birer selamlama konuşması yaptılar. Konuşmaların ardından Bakan Yıldırım mikrofona gelerek, İstanbul’daki Erzincanlıların yoğun tezahüratları eşliğinde konuşmasını gerçekleştirdi. İstanbul’da Erzincanlılar ile buluşmaktan, bu kadar yoğun bir ilgi ile tanıtım programının gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yıldırım, “Erzincanlı olmak ayrıcalıktır. Yeryüzündeki canlılar ikiye ayrılır. Diğer canlılar ve Erzincanlılar” sözü üzerine çok büyük bir alkış ve tezahürat ile Feshane’de yer yerinden oynadı.
Binali Yıldırım’ın konuşmasından sonra Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ve Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy misafirlere hediyeler takdim ettiler. Vali Kahraman İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Bakan Yıldırım’a bakır işlemeli tabak hediye ederken, Başkan Başsoy ise Vali Şahin ve Bakan Yıldırım’a Erzincan tulum peyniri ile Erzincan balı hediye etti.
Daha sonra stantları ziyaret edip Erzincan Valiliği ve Erzincan Belediyesi stantlarında ikramlar eşliğinde Erzincanlılar ile sohbet eden Yıldırım, Tarım İl Müdürlüğü Standında tulum peyniri döneri kesti.
Son olarak da Kadınlar Günü münasebeti ile salondaki bayanlara çiçek takdim eden Yıldırım, daha sonra programdan ayrıldı.
Erzincan Belediyesi yaptığı açıklamada Feshane’de Erzincan günleri yüzbinlerce ziyaretçisi ile, 8 mart Pazar günü son bulduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Feshane’de Erzincan Tanıtım Günleri Programının Son Gününde Onbinlerce Ziyaretçi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN