Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya Ormancılık Gününde Vali Kahraman’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 23.3.2015 16:19 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 16:26
Dünya Ormancılık Gününde Vali Kahraman’a Ziyaret
21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla Orman İşletme İl Müdürü Halil Yazıcı ve kurum personeli Valisi Süleyman Kahraman’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Orman İşletme İl Müdürü Halil Yazıcı, Vali Kahraman’a günün anısına fidan hediye etti.
Ziyarette bir konuşma yapan Vali Kahraman; ormanların insan yaşamının devam etmesinde çok önemli bir rolü olduğunu belirterek ormanlar sayesinde erozyon gibi doğal felaketlerin büyük ölçüde önüne geçildiğini ifade etti.
Orman denilince akla ilk gelenin çam ağacı olduğunu dile getiren Vali Kahraman “ormanı sadece çam ağacından ibaret düşünmemeliyiz. Çam, badem ve dut ormanları vardır. Orman İşletme Müdürlüğümüz tarafından ilimizde dut ormanı oluşturma çalışmaları var. İnşallah gayretli çalışmalarla ilimizde ormancılık faaliyetleri daha da artacak ve ilimiz daha çok yeşillenecek, ilimiz diğer illere göre ormancılık konusunda fark atacak diye düşünüyorum. Orman İşletme Müdürlüğümüzün Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla yürüttüğü farkındalık çalışmalarıyla ormanların önemini bir kez daha gündeme getiriyoruz. Aslında Ormancılık Günü sadece bu güne mahsus olmamalı. Her günü Dünya Orman Günü olarak kabul etmek gerekiyor. Orman işletme Müdürümüze, müdür yardımcılarına, dağ başından masa başına kadar tüm Orman İşletme Müdürlüğü personelinin Dünya Ormancılık Gününü tebrik ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.” Şeklinde konuştu.
Ziyarette Orman İşletme İl Müdürü Halil Yazıcı, Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla gerçekleştirilecek olan etkinlikler hakkında Vali Kahraman’a bilgi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya Ormancılık Gününde Vali Kahraman’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN