’da Çam İzdihamı

Giriş Tarihi: 24.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 11:22
Erzincan’da Çam İzdihamı
21 Mart Dünya Ormancılık günü münasebetiyle Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Erzincanlılara, 5 bin adet sarıçam fidanı dağıtıldı. Fidanlardan almak isteyen vatandaşlar izdihama neden oldu.
Erzincan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından içerisinde fidan bulunan kamyonetin Cumhuriyet Meydanı’na geldiğini gören vatandaşlar, ücretsiz olarak dağıtılan 5 bin adet sarıçam fidanını alabilmek için adeta birbiriyle yarıştı.
Yaklaşık yarım saat içinde tükenen sarıçam fidanlarını alabilme şansını yakalayan Erzincanlılar, yapılan dağıtımı hoş karşıladıklarını belirterek aldıkları fidanları ölen yakınlarının mezarları başlarına ve evlerinin bahçelerine dikeceklerini, küçüklere de örnek bir davranış sergilediklerini ifade ettiler.
Erzincan Orman İşletme Müdürü Halil Yazıcı ise yapılan faaliyet hakkında şöyle konuştu:
“21 Mart günü kuzey yarım kürede ilkbaharın başlangıç günüdür, güney yarım kürede ise sonbaharın başlangıç günüdür. Bu hafta orman sevgisi, ağaç sevgisi bilincinin halkımızda uyandırılması için hafta boyunca etkinlikler düzenliyoruz. Halkımızın ihtiyacını karşılamak amacıyla da Orman İşletme Müdürlüğü olarak bizde bugün burada 5 bin adet sarıçam fidanını halkımıza ücretsiz olarak dağıttık. Buradaki ilginin yoğunluğunu görünce bunun tekrar edilmesine karar vererek Cuma günü namaz çıkışında yine 5 bin adet fidan dağıtımını Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştireceğiz. Ayrıca fidanlarımızın üzerinde kullanma talimatları yer almakla birlikte bilinçli bir şekilde dikiminin ve bakımlarının yapılarak herkesin bir dikili ağacının olmasını sağlamış olacağız.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan’da Çam İzdihamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN