Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“24 Günde 24 Ayar Okul” Projesi Kapanış Programı Düzenlendi

Giriş Tarihi: 26.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
“24 Günde 24 Ayar Okul” Projesi Kapanış Programı Düzenlendi
Valiliği koordinasyonunda Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ve eşi Muhsine Kahraman’ın himayelerinde sanayi toplumunun getirdiği doğadan kopuk kentsel yaşamın olumsuzluklarını gidermek, öğrencilere toplum ve doğa hayatının bazı gerçeklerini tanıtmak amacıyla başlatılan “24 Günde 24 Ayar Okul” projesinin kapanış programı Osmangazi İlkokulunda düzenlendi.
Programa Erzincan Valisi Süleyman Kahraman ve eşi Muhsine Kahraman, Vali Yardımcısı Ahmet Türköz, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün proje kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirmesinin ardından başlayan programda Vali Kahraman ve eşi Muhsine Kahraman Sokak hayvanlarını sahiplenerek onlara yuva kazandıran hayvan severlere teşekkür belgesi verdi, hatıra fotoğrafı çekildi.
Teşekkür belgelerinin verilmesinin ardından Osmangazi İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından Aşuk ile Maşuk oyunu düzenlendi. Büyük bir beğeni ile izlenen oyunun ardından Vali Kahraman ve eşi Muhsine Kahraman proje kapsamında okul bahçesinde inşa edilen hayvan barınağı ile okul girişindeki akvaryumu inceledi.
Projede emeği geçenlere teşekkür eden Vali Kahraman projenin ilk kez Erzincan’da uygulandığını kaydederek bu projenin Erzincan ve ülkede diğer okullara da örnek alınması ve uygulanması gerektiğini ifade etti. Programın sonunda Vali Kahraman ve eşi Muhsine Kahraman veliler tarafından projeye destek amacıyla açılan kermesi ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“24 Günde 24 Ayar Okul” Projesi Kapanış Programı Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN