Başkan Başsoy’un Orman Haftası Mesajı

Giriş Tarihi: 26.3.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Başkan Başsoy’un Orman Haftası Mesajı
Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy 21 Mart Dünya Ormancılık günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Başsoy yayımladığı mesajında şu görüşlerde bulundu; “Ağaçların yerkürede her canlının hayatının devam etmesi adına taşıdığı önem çok büyüktür. Ormanların yaşaması demek, orman alanlarının artması demek, tabiatın korunması, hayatın korunması demektir. Temiz hava, erozyon, yeraltı su kaynaklarının korunması gibi doğal hayata ait faydaların yanı sıra ağaçların endüstriyel manada da hayatımızın bir parçası haline gelmiş olması her bakımdan ağacın vazgeçilmez olduğunu bizlere ifade ediyor.
Peki, bizler bu faydaya nasıl ortak olabilir, karanlığı dağıtmak için nasıl ışık yakabiliriz? Ormanlarımızı ve doğal güzelliklerimizi tahrip etmeden faydalanmak ve bu bilinci tüm hemşehrilerimize kazandırmak 7 den 70’e hepimizin görevidir. Unutmayalım ki temiz hava solumak, temiz su içmek ve daha yeşil alanlarda yaşamak bizim elimizdedir.
Bu vesile ile ülkemizin her bir karışında faaliyet gösteren Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın değerli çalışanlarının ve ülkemizin ormanlarına gönül vermiş STK’larımızın Orman Haftası’nı kutlarız.
Erzincan Belediyesi olarak, yeşile ve ağaca verdiğimiz önemin artarak devam edeceğini vurgulamak isterim. Kentimiz dünyanın en yeşil kentlerinden biri haline gelsin diye çalışıyoruz. Sadece bu yıl 15 bin fidanı toprakla buluşturmayı hedefliyoruz.” Dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Başsoy’un Orman Haftası Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN