Kur’an-ı Kerim Ve Ezan Bülbülleri ’da Yarıştı

Giriş Tarihi: 13.4.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 11:31
Kur’an-ı Kerim Ve Ezan Bülbülleri Erzincan’da Yarıştı
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması ve “Kur-an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması Bölge Finali Müftülük Konferans Salonu’nda yapıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa Vali Süleyman Kahraman, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Belediyesi Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı, Erzincan Üniversitesi Rektörü İlyas Çapoğlu, Vali Yardımcısı Fatih Kaya, Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mustafa Alıcı, Erzincan Müftüsü Yavuz Karabayır, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Müftü Yardımcıları, okul müdürleri, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.
Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin ilgi, istidat ve kabiliyetleri doğrultusunda yetiştirilmeleri, mesleki yeterliliklerinin ve özgüven duygularının geliştirilmesi amacıyla geleneksel olarak uygulanan “Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması ve “Kur’an’ın Genç Muhafızları´´ Hafızlık Yarışması Bölge Finali’nde başta Erzincan olmak üzere Ağrı, Artvin, Bingöl, Erzurum, Kars, Muş, Rize, Bayburt, Ardahan ve Iğdır illerinden öğrenciler yarıştı.
Program açılışında konuşan Vali Süleyman Kahraman, geçtiğimiz hafta Pazar Günü İstanbul Arnavutköy Yeşil Cami’de hafızların icazet merasiminde bulunduklarını, aynı güzelliği bu hafta Erzincan’da yaşadıklarını ifade ederek, bu güzellilerin yaşatılmasında katkıda bulunanlara teşekkür etti.
Osmanlı Devleti’nin yıllarca İslam’ın sancaktarlığını yaptığını ve bizlerinde bu görevi sürdürebilmemiz için hafız sayısının arttırılması ve onlara gereken desteğin verilmesi hususuna dikkat çeken Vali Kahraman, ilk ezan okuyan Bilal Habeşi’den bu güne kadar bu topraklarda okunan ezanlarımız nesillerimiz boyu ilelebet süreceğini ifade etti.
Düzenlenen yarışma sonucu “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması’nda Rize adına yarışan öğrenci birinci olurken “Kur-an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması’nda ise Erzincan’ı temsil eden Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi birinci oldu. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini veren Vali Kahraman, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması ve “Kur-an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması bölge finali için Erzincan’da bulunan Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz’a bakır işlemeli tabak hediye eden Vali Kahraman’a katkılarından dolayı Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından ismini yazılı olduğu plaket hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kur’an-ı Kerim Ve Ezan Bülbülleri Erzincan’da Yarıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN