Kutlu Doğum Haftasında Mehter Ziyafeti

Giriş Tarihi: 13.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 22:39
Kutlu Doğum Haftasında Mehter Ziyafeti
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Cumhuriyet Meydanında Belediyesi Mehter Takımı konseriyle başladı.
Erzincan İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Programa Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, İl Müftüsü Yavuz Karabayır ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.
Erzincan Belediyesi Mehter Takımının seslendirdiği birbirinden güzel marşların ardından bir konuşma yapan İl Mütüsü Yavuz Karabayır “Ayrılıklarımız, mezhep farklılıklarımız, siyasi görüşlerimiz, dünyaya bakışlarımız, hayata bakışımız ne olursa olsun bu aziz memlekette yaşayan herkes kardeştir. Bu kardeşlik Hazreti Muhammed’in ruhuyla, ruhaniyetiyle, O’nun verdiği renkle tekrar huzura kavuşacaktır" dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ise tüm hemşehrilerimizin Kutlu Doğum Haftalarını tebrik etti. Başsoy, haftanın önemine vurgu yaparak, insanlık adına Hz Peygamberin hayatının tüm sıkıntıları aşmak için örnek teşkil ettiğini ifade etti. Başsoy sözlerine şöyle devam etti:
Efendimiz döneminde birlik, beraberlik, kardeşlik bolluk ve bereket vardı. Biz bugün Kur’an ahlakını, Kur’an ruhunu kendi ruhumuza işleyemiyoruz, yaşayamıyoruz. Biz Kur’an ahlakını ve Peygamber ahlakını mutlaka önce nefsimizde yaşayacağız.
Son olarak kürsüye gelen Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Hazreti Peygamberin yeryüzüne teşrifleriyle yeryüzünde birçok şeyin değiştiğini vurgulayarak şu anda dünyanın içerisinde bulunduğu kötü ortamın O’nu anlayamamaktan kaynaklandığını ifade etti. Kahraman sözlerini şöyle sürdürdü: “Zulüm ve gözyaşları maalesef dinmiyor. İnsanlık Hazreti Peygamberimizi anlamıyor. Kutlu Doğum Haftası’nda Peygamberimizi anlamalı ve anlatmalıyız. Onun verdiği mesajları yaşamalıyız.”
Konuşmaların ardından dinleyicilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Katılımcılar programın ardından müftülük konferans salonunda düzenlenen Peygamber Efendimizin hayatından kesitlerin sunulduğu sergiyi ziyaret ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kutlu Doğum Haftasında Mehter Ziyafeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN