Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlik Merkezi’nden Anlamlı İftar

Giriş Tarihi: 11.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Erzincan Gençlik Merkezi’nden Anlamlı İftar
’da gençler iftarda buluştu. Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından gençlere yönelik iftar programı düzenlendi.
Erzincan Gençlik Merkezi’nin yeni hizmet binasında düzenlenen iftar yemeğine Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Özdemir, Şube Müdürleri ve gençler katıldı.
Program Ney dinletisi eşliğinde başladı. Ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirildi. Düzenlenen iftar programında ilk olarak konuşan İl Müftüsü Yavuz Karabayır gençler ile birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek; "Gençler ile bizi biraraya getiren Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Gençler için yeni yeni binalar, kompleksler, yatırımlar gerçekleştiriliyor. Yapılan bütün maddi ve manevi masraflar ruhu sağlam gönlü sağlam karakteri sağlam nesiller yetiştirmek ve atalarımızdan bizlere bırakılan bu emanetleri sağlam omuzlar üzerinde ecdadımızın yaptığı gibi gelecek nesillere bırakabilmektir. Irkımız, düşüncemiz, dilimiz farklı olsa bile bizler her yere barışı götürenlerden olmalıyız. Her gencin bir gayesi ve ideali olmalıdır. Gençlik sevdası geçer fakat hayatın en önemli safhasındayız. Karakterimizin ve şahsiyetimizin olgunlaşmaya başladığı en önemli safhadayız. Hayatta gayemiz nedir.Kendi değerimizi öğrenmek istiyorsak neye önem verdiğimize bakmalıyız." şeklinde konuştu.
Ardından Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu gençlere hitap ederek; "Ramazan Ayı birlik, beraberlik, paylaşma ve yardımlaşma ayıdır. Bizlerde genç kardeşlerimiz ile birlikte olmak için bu iftar programını düzenledik. Gençler bizim her şeyimizdir. Geleceğin büyükleri olarak sizlerin yetişmesinde, serbest zamanlarınızı en faydalı şekilde değerlendirmede yardımcı olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığımız tüm Türkiye’de yeni tesisler yapıyor. Erzincan Gençlik Merkezi de siz değerli gençlerin zamanlarını dolu dolu geçirecekleri şekilde yapılarak siz gençlerin hizmetine açılmıştır. Bizler her zaman gençlerimizin yanındayız. Programımıza katılımınızdan ötürü hepinize teşekkür ediyorum." dedi.
Konuşmaların ardından Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Özdemir, Şube Müdürleri ve gençler Terzibaba Camii’ne gidip teravih namazını kıldılar. Namazın ardından gençler camii cemaatine gül suyu ve lokum ikram ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan Gençlik Merkezi’nden Anlamlı İftar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN