Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Kış Tedbirleri Her Yönüyle Ele Alındı

Giriş Tarihi: 14.10.2015 23:48 Güncelleme Tarihi: 15.10.2015 09:17
Erzincan’da Kış Tedbirleri Her Yönüyle Ele Alındı
Valisi Süleyman Kahraman, yaklaşan kış mevsimi dolayısıyla kaymakam ve kamu kurumlarının temsilcileri ile bir araya gelerek ‘Kış Tedbirleri’ konusunda yapılması gerekenler hakkında bilgi aldı
Yaklaşan kış mevsimi dolayısıyla kaymakamların il ve ilçedeki kamu kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımıyla Vali Süleyman Kahraman Başkanlığında ’Kış Tedbirleri’ konulu toplantı yapıldı.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda Emniyet, Karayolları, Özel İdare ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri kış mevsiminde yaşanabilecek olumsuzluklar ve alınacak tedbirlerle ilgili sunum yaptılar. Daha önce kış mevsiminde yaşanan olumsuzluklar burada fotoğraf ve görüntü olarak katılımcılara gösterilerek karla mücadelede veya trafikte yaşanan sorunların nasıl üstesinden gelindiği anlatıldı. Benzer sorunların yaşanması durumunda en hızlı ve kolay yönden çözüm için bilgi alış verişinde bulunuldu.
Toplantıda konuşan Vali Süleyman Kahraman, yaklaşan kış mevsiminde herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğine vurgu yaparak; “İnşallah alacağımız bu tedbirlerle kış aylarında hiçbir kaza sıkıntı olmaz. Her kış mevsiminde olduğu gibi bu kış mevsiminde de Özel İdare ekiplerimiz, karayolları ekiplerimiz, belediyelerimiz karla mücadelede üzerlerine düşen görevi yapacaklar. Bununla birlikte trafik güvenliğini sağlamak için trafik ve kolluk görevlilerimiz de vatandaşların yanında olacaktır.” dedi
Konuşmasının devamında yaşanan terör olaylarına ve Hicri Yılbaşına değinen Vali Süleyman Kahraman; “Bu arada tabi geçtiğimiz günlerde Ankara’daki patlamada vefat eden vatandaşlarımıza, kardeşlerimize yürekten başsağlığı diliyorum. Tabi bu bir terör hadisesidir. İnsanımızı iyi bir şekilde eğitmiş olsak böyle şeyler olmaz diye düşünüyorum. Milletimiz mücadele ediyor. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah bu terör belasından ülkemizi, milletimizi, İslam alemini ve bütün insanlık alemini kurtarsın inşallah diyorum. Çünkü bu terör belası bütün insanlığı mağdur ediyor, bütün insanlığın başına bela açıyor. Tabi terör var diye elimiz kolumuz bağlı kalacak diye bir şey yok. Teröre karşı devlet olarak her türlü tedbiri alıyoruz, alacağız. Değerli arkadaşlar, ayrıca bugün hicri yılbaşı. Ayrıca Muharrem ayına girdik. Muharrem ayı ve Hicri yılbaşı ülkemiz, milletimiz, İslam alemi için hayırlara vesile olsun. Bu toplantımızın da hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzincan’da Kış Tedbirleri Her Yönüyle Ele Alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN