Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TKDK’ya 13. Çağrı Döneminde 79 Proje Başvurusu Yapıldı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 14:38
TKDK’ya 13. Çağrı Döneminde 79 Proje Başvurusu Yapıldı
TKDK’ya 13. Çağrı döneminde yapılan proje başvuru sayısı önceki çağrı döneminde yapılan proje başvuru sayısını üçe katladı.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Erzurum İl Koordinatörlüğü’nde düzenlenen toplantıda 13. Çağrı dönemi proje başvuru sayısı değerlendirmesi yapıldı. 53 milyon TL bütçe ile toplam 79 proje başvurusunun kabul edildiği 13.çağrı döneminde Erzurum 42 il içerisinde 13. Sıraya yükseldi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörlüğü, yerel yöneticilerin desteğiyle yaptığı bilgilendirme toplantılarının geri dönüşünü yapılan proje başvurusundaki artışla aldı. Erzurum’a 30 yeni işletme kazandırırken 200 kişilik istihdam alanı oluşturdu. 49 işletmenin ise standartlarının belirlenen kurallara uygun hale getirilmesine katkı sağladı. Düzenlenen basın toplantısında konuşan TKDK Erzurum İl Koordinatörü Dr. Atilla Özlü, “ Daha önceki çağrı dönemlerinde TKDK bünyesindeki 42 il içerisinde proje başvuru sayısı yatırım tutarı bakımından 30-40. sıralarda yer alan ve Erzurum’a yakışmayan bir tablo oluştururken, Koordinatörlüğümüz 13. Çağrı Dönemi içerisinde yoğun tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri neticesinde 42 il içerisinde 13. Sıraya yükselmiştir. Erzurum kadim bir şehir ve bu şehirden göç olmasını istemiyoruz. Vatandaşımız kendi toprağında emeğinin karşılığını alsın ve doğduğu yer doyduğu yer olsun biz bunun için buradayız. ”dedi.
Hedeflerinin ülke ekonomisine katkı sağlamak olduğunu söyleyen Özlü, projelerin 200 kişiyi istihdam ettiğini ve Erzurum’a 30 yeni işletme kazandırdığını vurgulayarak desteklerinden dolayı tüm yerel yöneticilere teşekkürlerini sunduğunun altını çizdi. Ayrıca hibe desteği verilen sektörler arasında da büyük başarı sağlayan il Koordinatörlüğünün 13. Çağrı Döneminde almış olduğu 11 adet süt işleme tesisi ile sektörde 42 il içerisinde birinci sırada olduğu öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TKDK’ya 13. Çağrı Döneminde 79 Proje Başvurusu Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN