Kursiyerler Üç Günde Uçak Sahibi Oldular

Giriş Tarihi: 20.2.2015 09:58
Oltu Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü ile Oltu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun işbirliğinde yapılan girişim sonrası Türk Hava Kurumu (THY) Şubesi’nin katkılarıyla cezaevi personeline yönelik bir planör uçak kursu düzenlendi.
Personelin büyük keyif aldığı ve maket uçaklar yaptığı kursun katılımcılar açısından büyük katkısı olduğunu aktaran Oltu Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, “Güzel bir kurs oldu, faydalandık. Kursa katılan 15 arkadaşımız Türk Hava Kurumu’ndan eğitici sertifikası da alacaklar. Arkadaşlarımızın kurs süresince büyük keyif aldığını ve oldukça faydalı bir kurs olduğunu düşünüyorum” dedi.
İlk etapta 15 infaz kuruma memurunun katıldığı maket uçak yapımı kursu ile havacılığı sevdirmek istediklerini belirten Türk Hava Kurumu Oltu Şube Başkanı Metin Polat, kursun başarıyla tamamlanmasından ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
THY Oltu Şube Başkanı Metin Polat, Oltu T Tipi Ceza İnfaz Kurumu ile başlanan planör uçak kursunun Oltu’da bir ilk olduğunu belirterek “Böyle bir kursu Oltu’da ilk kez düzenledik. Bundan sonra talep gelmesi halinde bu kursu ilçemiz genelinde yaygınlaştırabilir, farklı kurumlar nezdinde de yapabiliriz. Katkı sağlayan, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Oltu Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül’ün de iştirak ettiği planör uçak kursu üç gün sürdü. Üç gün boyunca süren kursun son gününde kursiyerleri, Oltu Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül’ün yanı sıra THY Oltu Şube Başkanı Metin Polat, Oltu T Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Selahattin Tutkun ve Oltu Denetimli Serbestlik Şube Müdürü Özgür Bozat yalnız bırakmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kursiyerler Üç Günde Uçak Sahibi Oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN