Türkiye'nin en iyi haber sitesi

25 Martspor Kulübü İçin Toplandılar

Giriş Tarihi: 6.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:51
25 Martspor Kulübü İçin Toplandılar
Son yıllarda ekonomik sıkıntılarla boğuşan, bu yıl da aldığı kötü sonuçlarla bulunduğu amatör ligde dibe demir atan Oltu 25 Martspor Kulübü tarihinin en kötü günlerini yaşıyor.
1952 yılında kurulan ve 63 yıllık mazisi olan Oltu 25 Martspor Kulübü ayakta kalma mücadelesi veriyor.
’un en köklü spor kulüplerinin başında gelen Oltu 25 Martspor Kulübü’nün içine düşmüş olduğu durum karşısında duyarsız kalmayan İlçe Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin, ilçedeki sporsever, işadamı ve esnaflarla bir toplantı düzenledi.
Kulübün yaşadığı sorunları duyduğunda kayıtsız kalamayarak yapılabilecekler hakkında ilçedeki spor kamuoyu ile bir araya gelmek istediğini belirten İlçe Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin, “Oltu gibi tarihi geçmişi olan bir ilçenin, yine tarihi olan bu kulübüne sahip çıkması boynumuzun borcudur” dedi.
Oltu halkının özellikle ilçedeki esnaf, işadamı, siyaset ve bürokratlarının bu tarihi kulübe sahip çıkması gerektiğini ifade eden Kaymakam Zengin, “Bugün burada, bu güzide kulübümüz için ne ya da neler yapabiliriz, bunları konuşmalı ve en gerçekçi çözümü süratle hayata geçirmeliyiz. Kulübümüz için devamlılık arz eden bir gelir kapısı bulmalı, kurumsal bir altyapı oluşturmalıyız. Her türlü fikre açığız. Bunun için herkesin üzerine görev ve sorumluluk düşüyor. Kaymakamlık olarak biz de üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.
25 Martspor Kulübü’nün yaşadığı olumsuz durumun masaya yatırıldığı toplantıda, İlçe Spor Müdürü Lokman Güney takımın durumu hakkında bilgiler aktardı.
Toplantıya katılan esnaf ve işadamları birer birer söz alarak kulübün geleceği ile ilgili birçok fikir ve öneri sundular.
Toplantı sonunda oluşturulacak bir listede yer alan isimlerin yıl da bir kez yardımda bulunması, Kulübün 4 bin 500 TL olan borcunun ise biran önce ödenmesi için sporsever esnaflardan toplanarak ödenmesi kararlaştırıldı.
25 Martspor Spor Kulübü Başkanı İbrahim Ay, yönetim olarak görevlerine devam ettiklerini ancak talip olunması halinde görevi oluşturulacak yeni bir yönetime devredebileceklerini söyledi.
Öte yandan 25 Martspor Kulübü Güreş Antrenörü Erturan Ay ise güreş sporunda oldukça başarılı olduklarını belirterek “Ancak güreş sporu ile ilgili de ciddi ekonomik sıkıntılarımız var. Bu konuda da bir şeylerin yapılması gerekiyor” şeklinde düşüncelerini paylaştı.
Bu arada toplantıya birçok kişinin davet edilmesine rağmen katılımın beklenenin altında olması gözlerden kaçmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
25 Martspor Kulübü İçin Toplandılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN