Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karayazılı Öğrenciler Atletizm Hayatına Renk Kattı

Giriş Tarihi: 6.3.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:51
Karayazılı Öğrenciler Atletizm Hayatına Renk Kattı
Karayazı kaymakamı Hasan Dönmez’in başlatmış olduğu ‘Hayatına Renk Kat Projesi’ meyvelerini vermeye başladı. Karayazılı sporcular antrenör ve ilçe spor müdür vekili Yunus Sadir yönetiminde yapılan Anadolu Yıldızları Seçmelerinde aldığı başarılı sonuçlara imza attı.
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm İl Temsilcisi Fesih Doğan tarafından düzenlenen Anadolu Yıldızları Atletizm İl Seçmelerine damga vuran Karayazılı sporcular alkış aldı. Karayazı Kaymakamı Hasan Dönmez’in başlatmış olduğu ‘Hayatına Renk Kat Projesi’ ilçede spor meyvelerini vermeye başladı. Karayazılı sporcular artık katıldıkları yarışlarda Kaymakam Dönmez sayesinde madalya ve kupa kazanıyor.Anadolu Yıldızları Seçme Yarışları için Kaymakam Dönmez tarafından Erzurum’a uğurlanan sporcular, elde ettikleri başarılı dereceler Karayazı’ya dönünce ilçenin adeta gurur kaynığı oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karayazı İlçe Spor Müdürü Vekili Yunus Sadir’in koordinatörlüğünde Karayazılı atletler elde ettikleri başarı ile atletizm camiasının da hem yüzünü güldürdü hem de ilerisi için umut vaad etti.
GENÇLİK ADINA ÖNEMLİ BİR PROJE
Karayazı’da Hayatına Renk Kat Projesi’ni başlatan Karayazı Kaymakamı Hasan Dönmez, ilçedeki Yetenekli çocukların keşfedilerek bu gençlere sahip çıkılması gerektiğini belirtti. Dönmez, “Sadece sporda değil Tiyatro, Resim, Müzik gibi alanlarda da da yetenekli çocukların var olduğuna inanıyoruz. Önemli olan bu proje kapsamında yeteneği olan öğrencilerimizin yeteneklerini ortaya çıkarmak. Bu yetenekli çocuklarımızı, topluma kazandırmak ve onları hayallerine ulaştırmak için hayatına renk kat adlı projede deneyimli hocalarımızın tecrübeleriyle değerlendirilip, yeteneklerine göre yönlendiriyoruz, geleceğin başarılı birer bireyleri olmaları için çalışmaktayız. Bunun yanı sıra sporun disiplin, özgüven ve ahlaklı kişilik gibi evrensel değerleriyle şekillenerek topluma katkı sunacaktır. Karayazıda spor yapan öğrencilerimize fırsat verildiği zaman neler yapılacağını gösterdiler ve başarının olmamın ilçe olarak mutluğunu yaşıyoruz” dedi.
Karayazı İlçe Spor Müdür Vekili Yunus Sadir, kendilerine destek veren Kaymakam Hasan Dönmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Çiçek ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil’e desteklerinden dolayı teşekkür ederken, Erzurum’da yapılan yarışlara sporcu ordusu ile katılmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karayazılı Öğrenciler Atletizm Hayatına Renk Kattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN