Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aydemir: "STK’larımız ’un Değerleridir"

Giriş Tarihi: 7.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:51
Aydemir: STK’larımız Erzurum’un Değerleridir
’un Kamuoyu Gücü’ başlıklı DOSİAD Çalıştayı’nda konuşan AK Parti Erzurum milletvekili aday adayı İbrahim Aydemir, Erzurum’un gıpta edilecek düzey ve kalitede bir sivil toplum anlayışına sahip olduğunu belirtti.
Erzurum’da kamuoyunun son yıllarda önemli ölçüde güç kazandığını vurgulayan Aydemir, Sivil Toplum Kuruluşları’nın oluşturduğu gündem ve etkinin Erzurum için sosyo ekonomik manada ciddi bir kazanım olduğunu kaydetti.
ORTAK AKIL VE ORTAK YÜREK
Erzurum’da sivil toplum kuruluşlarının çağdaş anlamda sorgulayan, araştıran ve çözüm önerileri sunan bir vizyon kaydettiğine dikkat çeken Aydemir, ‘Erzurum Sivil Toplum kuruluşları, ilin ortak yüreği ve ortak aklı halindedir. Bu kazanım, ilin kendi gerçekleriyle ve özgün biçimde yüzleşmesine imkan sağlamaktadır’ dedi.
POZİTİF ENERJİ
STK’lar bazında yapılacak en önemli tespitin, bu kuruluşların pozitif enerjide buluşması olduğunu ifade eden Aydemir, geçmişte yalnız sorunları dile getirmek, sızlanmak, dertlenmek ve koro halinde bir ağlama ambiyansı oluşturmak yanlışı bugün yoktur. STK’larımız toplumsal vicdanın gerektiği ölçütte sosyo ekonomik gerçekleri seslendirmekte ve beraberinde çözüm önerileri sunarak, ortak aklı işletmektedirler’ diye konuştu.
DADAŞÇA BİR ÜSLUP
Erzurum’da STK’ların bir diğer farklı yaklaşımının, il ve bölgeye ait sosyal ve ekonomik potansiyel ve değerleri ortaya koymak, imkan ve yetenekleri ortaya çıkarmak olduğunun altını çizen Aydemir, ‘ böylesi bir yaklaşım Erzurum ve bölgemizin kalkınma enerjisini tetiklemekte, ortak toplumsal hedeflerin belirlenmesinde öncü olmaktadır’ kaydını düştü.
TECRÜBELERİN VERDİĞİ DERS
Erzurum’un tecrübelerinin iyi okunması gerektiğine işaret eden Aydemir, “Geçmişte sayıları oldukça az da olsa Sivil toplum Kuruluşlarımızın ortak özellikleri, mevcut iktidarların imkan ve güçlerini il ve bölgeye aktarmaktan çok, kavgalı bir ortam oluşturarak, muhalif durmak ve bundan pirim çıkarmak şeklindeydi. Bunun getirisinin olmadığı tüm toplumca benimsenerek, bu negatif yaklaşım terkedildi. Bugün gelinen noktada geçmişin yanlışlarından arındırılmış bir sivil inisiyatif vardır. Bunun temelini de toplumsal akıl, vicdan, irfan ve izan oluşturmaktadır. Bu Erzurum için bir farkındalık sürecidir ve büyük kazanımdır’ dedi.
STK’LARIN KAYDETTİĞİ UFUK
Hiçbir toplumun kendi değer, imkan ve potansiyeline sırt dönerek, milli iradeye muhalif durarak ve negatif yaklaşım sergileyerek kalkınamayacağını belirten Aydemir, Erzurum’daki sivil toplum kuruluşlarınca ortaya konan pozitif enerjisinin, ilin geleceği babında bir ufuk oluşturacağını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydemir: "STK’larımız Erzurum’un Değerleridir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN