İMO’dan Dünya Kadınlar Günü Kutlaması

Giriş Tarihi: 7.3.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:51
İMO’dan Dünya Kadınlar Günü Kutlaması
İMO Şube Başkanı İlhan Tohumcu, 8 Mart Dünya kadınlar günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
İlhan Tohumcu, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Tarihimizin her sayfasında yer alan kadınlarımız, İstiklal savaşımızda gösterdiği kahramanlıklarla destanlar yazmış, Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu günlere gelmesinde de erkekler kadar önemli rol üstlenmiştir. Mustafa Kemal Atatürk`ün bizlere vasiyeti olan muasır medeniyet seviyesine yükselmemiz, insan haklarına saygılı, cinsiyet ayrımcılığı yapmayan, dürüst, eşitliğe inanan, vatanına ve değerlerine bağlı, dayanışma kültürünü benimseyen tüm bireylerle, kadın erkek farklılığı gözetmeden hep birlikte yürüyerek mümkün olacaktır.
Varlıklarıyla toplumsal yapımıza güç veren kadınlarla ilgili özellikle son dönemde ülkemizde yaşanan şiddet olayları hakkında İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şubesi olarak büyük üzüntü duyduğumuzu belirtmek isterim. Bu gibi elim olayların tekrarlanmamasını en büyük temennimizdir. Herşeyden önce toplum refahının ancak annelerimiz, kardeşlerimiz, eşlerimiz olan kadınlarla birlikte mümkün olabileceğine, bizler gibi herkesin inanması gerektiğini düşünüyorum.
Bu doğrultuda kadınların hayatın her alanında dokunuşlarıyla farkındalık oluşturduğuna inanıyor, başta meslektaşlarımız olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nü kutluyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İMO’dan Dünya Kadınlar Günü Kutlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN