Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşletme Öğrencilerinden Firma Ziyareti

Giriş Tarihi: 10.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
İşletme Öğrencilerinden Firma Ziyareti
Atatürk Üniversitesi (AÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) İşletme Bölümü son sınıf öğrencileri firma ziyaretleri yapıyor.
İİBF İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Demirdöğen, öğrencilerini Erzurum’daki firmalara götürerek teorik olarak verdikleri bilgilerin pratiğe dönüşmesini sağlıyor. Özellikle öğrencilerin bu firma ziyaretlerini çok benimsediğini söyleyen Prof. Dr. Demirdöğen, “Öğrencilerin fakültedeki derslerinin gerçek hayattaki uygulamalarını görmelerini, teori ile pratiği bir araya getirerek bilgilerini pekiştirmeleri amacıyla bu tür firma gezileri düzenliyoruz. Bu gezilerimiz, gerek firma sahipleri, gerekse öğrencilerimiz tarafından çok benimsendi. Yapılan üretimlerin aşamaları hakkında bilgi alan öğrenciler, işyeri sahiplerine çeşitli sorular sorarak gerçek hayatta işlerin nasıl yapıldığını yerinde görerek bilgilerini pekiştirdiler. Bu tür ziyaretlerimiz yıl boyunca devam ediyor” dedi.
Erzurum’da PVC üretimi yapan Adil Cam-Pen Ltd.Şti.’yi ziyaret eden Erzurum Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü son sınıf öğrencileri, burada imalat yapan işçileri dikkatle izlediler. İşletmenin idari, teknik ve finans konularında da bilgi alan öğrenciler, Adil Cam-Pen Ltd.Şti. sahibi Zeki Adil’e de çeşitli sorular yönelttiler. İşletme sahibi Zeki Adil, “Öğrencilerin çok ilgili olmaları bizi sevindirdi. İşletmeyi gezdi ve bilgi aldılar. İşin mutfağında neler yaşandığını gördüler” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşletme Öğrencilerinden Firma Ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN