Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen: “Suudi Kralı ’a Gelecek”

Giriş Tarihi: 11.3.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen: “Suudi Kralı Erzurum’a Gelecek”
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Erzurum’u kalkındırmanın ve geliştirmenin yolunun şehre yapılacak yatırımlardan geçtiğini belirterek, “Bütün imkanları ve fırsatları değerlendiriyoruz” dedi.
Sekmen, bu manada Erzurum Valisi, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve iş adamlarıyla birlikte Suudi Arabistan’a gittiklerini, burada yatırımcılarla bire bir görüştüklerini söyledi.
Arap iş adamı Sulaiman Al Muhaidib’in daha önce Erzurum’a geldiğini, Erzurum’a yatırım yapmak için bir ön çalışmada bulunduğunu ifade eden Başkan Sekmen, bu yatırımcının kendilerini Suudi prensiyle görüştürdüğünü söyledi.
Kendisinin Erzurum’da büyük bir misafirperverlik ile karşılandığını, şehrin ilgililerinin kendisine büyük destek ve yardımcı olduklarını Suudi prensiyle paylaşan Arap iş adamı kendisinin yatırımlarını Erzurum’a yönlendirdiğini ifade etti.
SUUDİ PRENSİ ERZURUM EKİBİNİ KRAL İLE GÖRÜŞTÜRDÜ
Suudi Prensinin Erzurum heyetini Arabistan Kralı ile görüştürdüğünü belirten Sekmen, şunları söyledi: “Kral Erzurum heyetini büyük bir ilgi ile karşılamıştır. Krala ülkesinde olmamızın nedenlerini aktardık. İş adamlarının Erzurum’a yatırım için yönlendirilmelerini talep ettik. Suudi Prensi de bizim dediklerimizi onayladı ve Erzurum’da yatırımcıya büyük ilgi duyulduğunu söyledi. Bunun üzerine Arabistan Kralı Erzurum’u çok merak ettiğini ifade etti. Bizde kendisini Erzurum’a davet ettik. Davetimize icabet edeceğini bize söyledi. Suudi Arabistan Kralı Erzurum’a gelecek.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen: “Suudi Kralı Erzurum’a Gelecek”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN