’un Tarihi Binlerce Yıla Dayanmaktadır

Giriş Tarihi: 12.3.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 13:10
Erzurum’un Tarihi Binlerce Yıla Dayanmaktadır
Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral, ’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Meral mesajında, Erzurum’un Kurtuluş Savaşı’ndaki önemine vurgu yaparak, "Tarihi binlerce yıllık geçmişe dayanan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Erzurum için 12 Mart 1918 tarihinin dönüm noktalarından birisidir.
Vatan topraklarımızın düşman işgalinden kurtuluşu zamanı olan 1918, acının, kederin yaşandığı, gözyaşının dinmediği, vatan için canların feda edildiği zamanlardır.
Ama 1918 aynı zamanda, Anadolu insanının onurunu, gururunu, vakarlı duruşunu, vatan ve bayrak sevgisini, kahramanlıklarını ve yiğitliğini de tüm dünyaya gösterdiği kutlu zamanlardır.
Bu yıl Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını kutlamaktayız.
Asıl olan bu kutlamaları yaparken tarihimizin derinliklerine gidebilmek, yaşanan acıları anlayabilmek ve bu acılardan ders çıkarabilmektir.
Ülkemizin kutlu geleceği için birbirimize kenetlenmeli, yarınlarımız için durmadan hep beraber çalışmalıyız.
Tarihe adını altın harflerle yazdıran Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümünü büyük bir övgü içerisinde yad ediyor, mezalime boyun eğmeyen, zalime yenilmeyen, düşmana eyvallah etmeyen aziz dadaşları canı gönülden kutluyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzurum’un Tarihi Binlerce Yıla Dayanmaktadır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN