Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti İl Başkanı Yeşilyurt:

Giriş Tarihi: 20.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
AK Parti İl Başkanı Yeşilyurt:
AK Parti İl Başkanı Yeşilyurt; ‘’Nevruz; ayrışmanın değil bütünleşmenin, kutuplaşmanın değil sevgiyle kucaklaşmanın kaynağıdır.’’ dedi.
AK Parti il Başkanı Fatih Yeşilyurt Nevruz Bayrdamı dolayısıyla yayınladığı mesajda kardeşlik vurgusu yaparak, nevruzun bayramdan ziyade doğanın uyanışı, havaların ısınması, insanların kaynaşmasının bir şenliğe dönüşmesi olduğunu belirtti.
Yeşilyurt, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Paylaşımcı ve birleştirici yönleriyle insanların kaynaşmasını sağlayan nevruz, doğanın yeniden canlanmasıyla umudu, sevgiyi aşılamaktadır. Dostluk ve kardeşliğin gelişmesine katkı sağlayan nevruz, bu insancıl yaklaşımıyla evrensel bir nitelik ve önem de taşımaktadır. Geçmişimizde bu denli önemli bir yer edinen ve günümüzde de aynı coşkuyla kutlamaya devam ettiğimiz nevruzu gelecek kuşaklara aktarmak, sevginin, birlik ve beraberliğin hakim olduğu toplumsal yapımızın daim olması için son derece önemlidir. Bizler, dili, dini, mezhep ve inancı, etnik kökeni ve siyasi görüşü ne olursa olsun, aynı bütünün mensuplarıyız; aynı gök kubbenin altında yaşıyor, aynı yağmurla ıslanıyor, aynı güneşle ısınıyoruz. Nevruz herkesin kardeş olduğunu, herkesin aynı kökten, aynı ruhtan geldiğini bizlere bir kez daha hatırlatmaktadır. Bütün renkleri ve dokularıyla, bütün zenginlikleriyle bu memleket hepimizindir. Bu bilinçle, sahip olduğumuz birikimin en iyi şekilde korunması ve yarınlara aktarılması hususunda hepimize büyük sorumluluk düşmektedir. Toplumsal barış ve kardeşliğin pekiştirilmesine katkı sağlayan Nevruz, ayrışmanın değil bütünleşmenin, kutuplaşmanın değil sevgiyle kucaklaşmanın kaynağıdır. Çözüm süreci ve içinde bulunduğumuz bu tarihi süreç bizleri bu yıl nevruzu bir kat daha coşkulu kutlama yapmaya sevk etmektedir. Ben bu düşüncelerle başta milletimiz olmak üzere, müşterek kültür coğrafyamızda yaşayan tüm vatandaşlarımızın Nevruz Bayramlarını kutluyor, Nevruz’un, barış ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti İl Başkanı Yeşilyurt:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN