Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Giriş Tarihi: 20.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı, ülkede işsiz sayısında yaşanan artışın önüne geçmek için çeşitli projeler geliştirdiklerini belirterek, “İŞKUR, 2014 yılında 2 milyon 564 bin kişiye iş ve mesleğe yönelme konusunda profesyonel danışmanlık desteği sağladı” dedi.
Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi Salonunda, İŞKUR, KOSGEB ve Atatürk Üniversitesi işbirliğiyle “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini” başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifika dağıtım töreni düzenlendi.
Programa, Erzurum Vali Yardımcısı Mehmet Levent Kepçeli, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı ve öğrenciler katıldı.
İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı, ülkede işsiz sayısında yaşanan artışın önüne geçmek için çeşitli projeler geliştirdiklerini belirtti. Yazıcı, “İŞKUR, 2014yılında 2 milyon 564 bin kişiye iş ve mesleğe yönelme konusunda profesyonel danışmanlık desteği sağladı” dedi.
Yazıcı, ülkede iş gücüne katılan kişi sayısının 800 binlerden 1 milyon 700 binlere ulaşmasının işsizlikteki ortaya çıkan artışın en büyük nedeni olarak göründüğünü ifade etti. İŞKUR olarak 10,9 oranına çıkan işsizlik oranını aşağıya çekmek için çeşitli tedbirler alacaklarına işaret eden Yazıcı, "İş gücüne katılan kişi sayısının normalde 800 binlerden 1,7 milyonlara ulaşması işsizlikteki ortaya çıkan artışın en büyük nedeni olarak gözüküyor. Yeni tedbirlerle yeni politikalarla bu rahatsız edici unsurla mücadelemiz devam edecek. İşsizlik oranı şu anda 10,9 olarak görünüyor. Bu oranı aşağıya düşürmek için yeni tedbirler alıyoruz." şeklinde konuştu.
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak da, öğrencileri girişimciliğe hazırlamak için üniversite olarak tüm imkanları sunduklarını belirtti.
Konuşmaların ardından “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini” başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzurum’da Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN