Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ömer Kantarın Adı Bisiklet Antrenman Salonuna Verildi

Giriş Tarihi: 20.3.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 19:03
Ömer Kantarın Adı Bisiklet Antrenman Salonuna Verildi
27 Şubatta kansere yenik düşen Buz Hokeyci Ömer Kantar’ın adı Bisiklet Antrenman Salonu’na verildi.
’da buz hokeyci ve buz hokeyi antrenörü olarak görev yaparken, lenf kanserine yakalanan ve bir yılı aşkın süreyle savaştığı asrın illetine yenik düşen Ömer Kantar’ın adı Bisiklet Antrenman Salonu’na verildi. İsmi ölümsüzleştirilen Kantar, 27 Şubatta hayata veda ederken, spor dünyasını yasa boğmuştu. Erzurum GHSİM gençlik liderlerinden Yaser Taşkesenlioğlu, Kantar’ın isminin bir buz salonuna verilmesi için sosyal medyadan çağrı yapmış ve bu çağrı geniş bir yankı bulmuştu. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Ömer Kantar’ın isminin buz salonlarından birisine verilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’ne resmi yazışmayı yaparak baş vurmuştu.
ÖMER KANTAR BİSİKLET ANTRENMAN SALONU AÇILDI
Erzurum’da GHSİM ile Bisiklet İl Temsilciliği Ömer Kantar ismini Bisiklet Antrenman Salonu’na vermişti. Salonun açılışı yapıldı. Düzenlenen açılış törenine Erzurum Vali Yardımcısı Ertuğrul Egemen, Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı, Palandöken Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Aziziye Kaymakamı Zafer Öz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, ilçe müdürleri Suat Yılmaz, Köksal Kaçmaz, şube müdürleri Murtaza Cengiz, Bülent Tilkidöğen, Güngör Şenses, Serbülent Yaşar, Bisiklet İl Temsilcisi Mustafa Kocaman ve diğer davetliler katıldı. Ömer Kantar’ın babası İsmail Kantar ile ağabeyi Ali Kantar da, açılışta hazır bulundu. İsmail Kantar oğlunun isminin bisiklet antrenman salonuna verilmesinden dolayı yetkililere teşekkür etti.
TAŞKESENLİGİL: GHSİM OLARAK VEFA GÖSTERDİK
Aynı zamanda Bisikletle Hayata Bağlan projesinin de açılışı yapıldı. Protokol daha sonra bisiklet antrenman salonunu gezdi. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Ömer Kantar gibi değerli bir sporcumuzu ve antrenörümüzü kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Ancak onun adını ölümsüzleştirdik. Aynı zamanda bugün bisikletle hayata bağlan projesinin açılışını yapıyoruz. Burada kadar teşrif eden protokola ve davetlilere teşekkür ediyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ömer Kantarın Adı Bisiklet Antrenman Salonuna Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN