Yakutiye Kent Meydanı Büyüdü

Giriş Tarihi: 25.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
Yakutiye Kent Meydanı Büyüdü
Yakutiye Belediyesi tarafından 2011 yılında yapımı tamamlanarak hizmete açılan Yakutiye Kent Meydanı, bir miktar daha genişledi. Yardım Severler Derneğine ait pembe bina kamulaştırılarak yıkıldı. 380 metrekare büyüklüğündeki alan, düzenleme yapılarak Kent Meydanı alanında yer alacak. Belediye Başkanı Ali Korkut, Meydanın büyümeye devam edeceğini söyledi.
Merkez Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut tarafından 2011 yılında gerçekleştirdiği projeyle Yakutiye Medresesi ve Lala Paşa camiini içerisine alan Erzurum’un ilk Kent Meydanı, 380 metre kare daha büyüdü. Kent Meydanının bir ucunda bulunan 380 metre kare alana kurulu pembe bina 1.739.555 lira ödenerek kamulaştırıldı. Belediye Başkanı Ali Korkut, "Kent Meydanı Projemizi uygularken, imkansızlık nedeniyle pembe bina, PTT binası ve şahsa ait bina dışarıda kaldı. Ancak hala alanı genişletmek, Kent Meydanına dahil etmek için çalışmamız var. İnşallah bölgeye göze çok hoş gelebilecek bir çalışmayı gerçekleştireceğiz" dedi.
Yakutiye Belediyesi tarafından 1 milyon 740 bin lira kamulaştırma bedeli ödenerek yıkılan pembe bina ile Yakutiye Kent Meydanı da büyüdü. Kent Meydanının büyümesini sağlayan çalışma, PTT binasına kadar indirilerek Cennet Çeşme Sokağı da içerisine alan, Boyahane Camii ve Hamamını da aynı alan üzerinde birleştirme hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakutiye Kent Meydanı Büyüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN