Büyükşehir Belediyesi’nden Bahar Temizliği

Giriş Tarihi: 29.3.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nden Bahar Temizliği
Havaların ısınmasıyla birlikte, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı ekipleri tarafından, şehir merkezinde ve ilçelerde bahar temizliği seferberliği başlatıldı.
Büyükşehir Belediyesi, bir yandan kış şartları nedeniyle zarar gören kaldırım ve asfaltların onarımını yaparken, bir yandan da cadde ve sokaklar yıkanılarak halkımıza temiz bir ortam oluşturuyor.
İlçelerden Aşkale ilçe merkezinde, şehir merkezinde de Mahallebaşı semtinde cadde ve sokaklar tazyikli köpüklü suyla yıkanmaya başlandı.
İlçe temizliklerine Aşkale ilçemizden başlayan Büyükşehir Belediyesi, 100 Personel, 6 yıkama su tankeri, 2 yol süpürme aracı, 2 kepçe ve 2 kamyonla Aşkale ilçesinin, öncelikle ana arterleri, ara sokakları, mahalleleri, kavşakları, kaldırımları olmak üzere temizliğini yapıp, su tankerleriyle yıkadı. Aşkale esnafı ve vatandaşlar, çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e müteşekkir olduklarını ifade ettiler.
Şehir merkezinde de, Mahallebaşı semtinden başlayan bahar temizliği çalışmasıyla, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki tüm ana arterlerin yıkanarak, cadde ve sokakları tertemiz bir Erzurum oluşuyor.
Temizlik çalışmalarını yürüten Çevre Koruma Daire Başkanlığı ekipleri yaptıkları uyarıda, özellikle ana arterlerdeki yıkama ve temizlik çalışmalarının hızla sonuçlandırılması için, ana yollarda araç parkı yapan vatandaşların araçlarını kaldırarak ekiplere yardımcı olmalarını istediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nden Bahar Temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN