Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ormancılar Silahlandı

Giriş Tarihi: 1.4.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
Ormancılar Silahlandı
Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde görev yapan ve tabanca taşımaya haiz memurlar için, Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle 9 mm tabancaların teorik ve uygulamalı eğitimleri verildi.
Bakanlar kurulunca kabul edilen 22 Ocak 2007 gün ve 2007/11633 sayılı kararname ile Orman Bölge Müdürlüğünde görevli tabanca taşımaya haiz memurlar için, Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü ile Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde 9 mm tabancaların teorik ve uygulamalı eğitimlerine başlandı. Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü ile Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü koordinasyon ve işbirliğinde uygulanan “Teorik ve Uygulamalı Silah Bakım- Kullanım Eğitimi” gerçekleşti. Eğitim programı kapsamında Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde görevli silah taşıyan personele, Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü yardımcı personelleri refakatinde öncelikle İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Yerleşkesinde teorik eğitim aktarımında bulunularak, akabinde açık hava atış alanında uygulamalı eğitim yapıldı.
Eğitime Erzurum Orman Bölge Müdürü M. Salih Çetiner, Bölge Müdür Yardımcıları Recep Temel, Zekeriya Beyazlı, Şube Müdürleri, Orman İşletme Şefleri ve Muhafaza memurları katıldı. Eğitime katılım sağlayan personellerin başarı gösterdiği belirtilen uygulamalar kapsamında gerek emniyetli ve etkili silah kullanma ve silah bakım teknikleri konularında detay bilgiler aktarıldı. Eğitime katılan personele sertifikalarını Bölge Müdürü M. Salih Çetiner ile Özel Harekat Şube Müdürü Ali İhsan Samsunlu verdi.
Bölge Müdürü M. Salih Çetiner, silah atış eğitiminde gösterdikleri yakın alakadan dolayı Özel Hareket Şube Müdürü Ali İhsan Samsunlu ve ekibine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ormancılar Silahlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN