Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlik Bitlis’te Buluştu

Giriş Tarihi: 2.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Gençlik Bitlis’te Buluştu
Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonuna bağlı Doğu Anadolu Gençlik Kulüpleri Federasyonu Avrupa Birliği Bakanlığı ve Ulusal Ajans ile birlikte 29-30-31 Mart tarihlerinde Bitlis Öğretmenevinde Proje Eğitimi ve Fikir Kampı düzenlendi.
Bitlis’te organize edilen, Doğu Anadolu Gençlik Kulüpleri Teşkilat Kampı ve Proje Eğitimi’ne: , Muş, Bitlis, Siirt, Hakkari, Erzincan, Diyarbakır, Van, Ağrı, Bingöl ve Bitlis’ten teşkilat üyeleri katıldı. Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Okudan, Genel Sekreter Feyzullah Tecirli programı sonuna kadar takip ederek, adeta bölge gençliği ile tek tek bir araya geldiler.
Doğu Anadolu Bölgesinin, Anadolu’nun kalbi olduğunu, bölge gençliğinin kendini çok iyi yetiştirerek, Siyonist güçler tarafından hazırlanan projelere karşı çok uyanık olması gerektiğini, kurtuluş ateşinin buradan yakılacağını dile getirdiler. Proje eğitimi sonrasında illerin Kendi gereksinimlerini göz önünde bulundurarak, fikirlerini yazılı hale getirmelerini çok önemsediklerini söylediler.
Bitlis Öğretmenevinde, Bitlis Gençlik Kulüpleri İl Temsilciliği diğer doğu illerinden gelen üyelere adeta misafirlik dersi verdi. İki gün süren programın birinci gününde Türkiye Gençlik Kulüplerinin Teşkilat yapısı ve misyonu konuşuldu. Türkiye Gençliği ve Dünya’da Türkiye Gençliği üzerine ayrıntılı bilgiler veren Türkiye Gençlik Kulüpleri Genel Sekreteri Feyzullah Tecirli, temsilcilerinden yüksek alkış aldı.
Doğu Anadolu Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı ve Ekibi, diğer illerden gelen teşkilat temsilcilerine Bitlisin kültürel, tarihi ve turistik yerlerini tanıttılar. Programın birinci günü akşamında Tarihi El-Aman Hanında Sıra Gecesi Programı katılımcılardan tam not aldı. Sıra Gecesi Programında Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Okudan kısa bir konuşma yaparak teşkilat programlarında dini hassasiyetlere çok dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi.
Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Ensar Kaya’da kısa bir konuşma yaptı. Gençlerin, İslam Cephesinin diriliş erleri olması gerektiğini dile getirerek, programda emeği geçen herkese teşekkür etti.
Erzurum İl Temsilciliğini Mehmet Emin Daş’ın yaptığı, Teşkilat toplantısına Erzurum’dan Gençlik Lideri Mehmet Kahraman temsil etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlik Bitlis’te Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN