Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeşilyurt’tan Avukatlar Günü Mesajı

Giriş Tarihi: 5.4.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Yeşilyurt’tan Avukatlar Günü Mesajı
AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, 5 Nisan Avukatlar günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Yeşilyurt “Savunma, yargının temel unsurlarından biridir. Savunma hakkını yerine getirmek üzere bu saygın mesleği ifa eden avukatlarımız; kamu vicdanının ve adil yargılanmanın temini için önemli bir vazife üstlenmiş bulunmaktadır” dedi.
AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, 5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında savunmanın yargının temel unsurlarından biri olduğunu belirten Yeşilyurt, “Hak ve adaletin gerçekleştirilmesini sağlayan yargı, iddia, savunma ve karardan oluşan üç temel unsur üzerine kurulmuştur. Savunma olmadan adil yargılamadan, hak dağıtımından ve yargı bağımsızlığından söz edilemez. Savunma hakkını yerine getirmek üzere bu saygın mesleği ifa eden avukatlarımız; kamu vicdanının ve adil yargılanmanın temini için çok önemli bir vazife üstlenmiş olmanın yanında insanları hakları konusunda bilgilendirip yönlendirmek suretiyle kişilerin haklarını korumak ve kullanmak konusunda yardımcı olarak çok önemli bir görevi de yerine getirmektedirler” dedi.
Hak arama özgürlüğünün tam olarak gerçekleşmesi ve adalete ulaşmak için savunmanın daha da güçlendirilerek yargının daha sağlıklı, hızlı ve uyumlu işletilmesi gerektiğini ifade eden İl Başkanı Yeşilyurt, savunmanın olmadığı yerde hak ve adaletten bahsedilemeyeceğini dile getirerek, “Türkiye’yi demokrasi ve insan hakları bakımından çağdaş bir ülke haline getirme yolunda çaba gösteren AK Parti, bu çaba doğrultusunda birçok reformları gerçekleştirirken, yargı sisteminin de sorunlarını, hizmet standartlarını ve fiziki ihtiyaçlarını iyileştirmek ve çağa uygun hale getirmek adına önemli adımlar atmıştır. Atılan bu adımlara paralel olarak avukatlarımızın mesleki sorunlarıyla ilgilenmek ve bu sorunları en aza indirmek de bizim görevimiz olacaktır. Hukuk camiasının saygın ve önemli aktörleri olan avukatlarımızın bu anlamlı günlerini kutlar, mesleklerinde ve yerine getirdikleri savunma görevlerinde başarılar dilerim” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşilyurt’tan Avukatlar Günü Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN