Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halk Sağlığı Müdürlüğü Çalışanları Uzaktan Eğitim Alacak

Giriş Tarihi: 6.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:42
Halk Sağlığı Müdürlüğü Çalışanları Uzaktan Eğitim Alacak
Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü imzaladığı protokolle sağlık çalışanlarına Otizm eğitimi verecek.
Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında birinci basamak sağlık hizmeti veren personelin eğitim çalışmalarının “Atademix yaşam boyu öğrenme modülü” ile desteklenerek Uzaktan Eğitim almalarını sağlamak amacıyla işbirliği protokolü imzalandı. Gelişen teknoloji ve değişen tedavi yöntemlerinin sağlık çalışanlarına ulaştırılmasını hedefleyen protokolle şimdilik Otizm üzerine eğitim verilecek.
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cumhur Hakkı Çankaya, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Selçuk Karaman’ın katıldığı imza töreniyle gerçekleştirilen işbirliği şimdilik yalnızca Otizm üzerine olacak.
Protokol kapsamında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikyatrisi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Onur Burak Dursun ve Yrd. Doç. Dr. İbrahim Selçuk Esin otizm konusunda eğitime katkı sağlayan öğretim üyeleri oldu.
İhtiyaca göre belirlenecek yeni konularda da Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları eğitim almaya devam edecekler.
İmza töreninde konuşan Karaman, “Atademix projesinin sektörel eğitim kapsamında Halk Sağlığı Müdürlüğüyle işbirliğine başlamış bulunmaktayız. Amaç sektördeki öncü misyonumuzu yerine getirmek. Aynı zamanda Üniversitemizin çevresine yaptığı katkıları yerine getirmektir.”dedi.
Yaşlılıkta Mutlu Yaşam Projesi gibi birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Çankaya, “Bugüne kadar birçok proje gerçekleştirdik. Toplumsal ve sosyal çalışmaların peşine sağlık personelinin kendini çağdaş anlamda tazeleyebilmesi adına hizmet içi eğitimlerimizi nasıl tamamlarız diye düşündük. Hekimlerimizin Otizm konusundaki bilgilerini tazelemek adına bu çalışmayı başlattık. İlk eğitimi 239 aile hekimimize verdik.” şeklinde konuştu.
Rektör Koçak, “Bütün ilimlerde yenilenmek önemlidir. Bu sağlığı ilgilendiriyorsa daha da önem arz ediyor. Teknolojiler gelişiyor tedavi ve müdahale yöntemleri değişiyor bu noktada da yenilenme elzem oluyor. Atatürk Üniversitesi her halanda olduğu gibi sağlık alanında da birikimlerini paylaşma ihtiyacı ve sorumluluğunu duyan bir kurumdur. Bu protokol çerçevesinde daha önce mezun olmuş sağlık çalışanlarımıza şimdilik bir konu Otizm ama daha sonra değişik konularda ihtiyaca göre Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanlarına hizmet vereceğiz. ‘Biriktirdiğin değil, paylaştığın senindir’ felsefesi ve akademik bilgi birikimini paylaşma sorumluluğu ile kurmuş olduğu AtademiX’in sektörel bir uygulaması olarak Sağlık çalışanlarına, kendilerini mesleki ilgi alanlarında geliştirmelerine destek sağlayacaktır.” dedi.
Protokol toplantısı atılan imzaların ardından sonlandırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk Sağlığı Müdürlüğü Çalışanları Uzaktan Eğitim Alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN