Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP Adayları Seçim Çalışmalarını Köylerde Sürdürdü

Giriş Tarihi: 27.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 11:07
MHP Adayları Seçim Çalışmalarını Köylerde Sürdürdü
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili adayları Prof. Dr. Kamil Aydın ve Zekai Kaya, seçim çalışmalarına Yakutiye ilçesine bağlı mahalle köylerle devam etti. MHP’li adaylar, Yeşilova, Yolgeçti ve Güzelova köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi, seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Adaylar ayrıca Müslüman ahalinin Ermeni çetelerince katledildiği Yeşilyayla köyünü de ziyaret etti. Buradaki anıt mezar önünde dualar eden MHP adayları, sözde soykırım iddialarının bir aldatmacadan ibaret olduğunu vurguladı.
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Prof. Dr. Kamil Aydın, son günlerde ‘Sözde Ermeni Soykırımı’ iddialarının yeniden gündeme taşındığının altını çizdi. Kamil Aydın, “Yaygın bir sözde Ermeni soykırım iddialarının dile getirildiği şu günlerde bu köyümüzde bir mereğe doldurulup yakılarak şehit edilen ecdadımızın anıt mezarı başında ve onların manevi huzurunda büyük bir mahcubiyet yaşadık. Bir kere daha dünyaya ifade ediyoruz ki; soykırım yapmak Türk milletinin fıtratına aykırıdır” diye konuştu.
MHP Milletvekili Zekai Kaya ise, Erzurum’un dört bir yanında Ermeni çetelerince sergilenen vahşetin izlerinin bulunduğunu dile getirerek, “Dünyayı sözde Ermeni soykırım iftiralarıyla aldatmaya ve necip Türk milletini karalama gayreti içerisindeki Diaspora, tarihi siyasete alet etmeyi bıraksın ve Erzurum’a gelsin. 1915-1918 yılları arasında asıl kimlerin kimleri katlettiği apaçık ortadadır. Arşivler, asıl soykırıma uğrayanların Müslüman ahali olduğunu anlatan yüzlerce tarihi vesikayla doludur” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP Adayları Seçim Çalışmalarını Köylerde Sürdürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN