Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oltu’da 23 Nisan Kutlamaları Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Giriş Tarihi: 28.4.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 14:41
Oltu’da 23 Nisan Kutlamaları Renkli Görüntülere Sahne Oldu
Oltu Atatürk İlkokulu tarafından okul bahçesinde gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında büyük coşku yaşandı. Okul idaresi, veliler ve öğrencilerin büyük keyif aldığı 23 Nisan şenliğinde herkes doyasıya coştu, eğlendi.
Atatürk İlkokulu Müdürü İhsan Koçak, okul bahçesindeki şenlik öncesi yaptığı konuşmada; “23 Nisan’da bugünkü Cumhuriyet yönetimine kavuştuk. Bugünkü modern toplum yaşantımıza sahip olduk. 23 Nisan, mevsim gibi bahardır. 23 Nisan, çocuk gibi genç ve tazedir. 23 Nisan, yağmursa çocuklarımız sevgi damlacıklarıdır. Mevsim baharsa çocuklarımız da gelecek yazın meyveleridir” dedi.
Konuşmaların ardından okulun anasınıfı miniklerinin gösterileriyle başlayan şenlikte okul öğrencilerinin tamamının şenlikte görev almaları eğlencenin okulun geneline yayılmasına neden olduğu gözlendi. İçerisinde birçok yarışma ve eğlencenin yer aldığı şenlik hem öğrenci ve veliler hem de davetliler büyük coşku yaşadı.
Öğrenciler tarafından okunan şiirler, halkoyunları ve dans gösterilerinin yanı sıra birbirinden güzel parodiler ve skeçlerle süslenen şenlikte minikler, doyasıya bir 23 Nisan Bayramı yaşadılar.
Hazırladıkları birbirinden farklı yarışmalarla, heyecan ve coşkularına şenliği izlemeye gelen davetlileri de ortak etmeyi başaran minikler doyasıya bir 23 Nisan kutlaması yaşadılar, yaşattılar. Çuval yarışı, sandalye kapmaca, halat çekme, yumurta taşıma gibi birçok yarışmanın yapıldığı şenlikte ve 23 Nisan münasebetiyle okul genelinde düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi.
Öğrenci velileri, büyük beğeni toplayan 23 Nisan şenliğinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederken 23 Nisan kutlamalarının böyle olması gerektiği yönünde temennilerini dile getirdiler.
Bu arada Atatürk İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen 23 Nisan Şenliğine; İlçe Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin’in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Zengin, şube ve okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.
23 Nisan Kutlama töreni olumsuz hava şartları nedeni ile 3 gün sonra kutlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oltu’da 23 Nisan Kutlamaları Renkli Görüntülere Sahne Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN